Yolsuzluğu ortaya çıkartmak suç

Yolsuzluğu ortaya çıkartmak suç

CHP, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında verilen takipsizlik kararını protesto etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında verilen takipsizlik kararını protesto etmek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na üzerinde “Adaletin kara günü” yazılı siyah çelenk bıraktı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Enis Berberoğlu ve Sezgin Tanrıkulu, CHP Parti Meclisi üyesi Ercan Karakaş, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, CHP’li vekiller Mahmut Tanal ve Kadir Gökmen Öğüt ile CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın da aralarında bulunduğu grup, saat 11.00 sıralarında adliye önündeki alanda toplandı. Burada bir açıklama yapan İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Suçluların korunduğu, hukukçuların kovulduğu İstanbul Adliyesi önündeyiz. Bugün adaleti karartılmış, hukuku sıfırlanmış bir ülke için yas günü. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi olarak hukuka indirilen darbeye karşı tüm Türkiye’deki adliye binaları önüne siyah çelenk bırakıyoruz” dedi.

“YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKARMAK SUÇ”

Salıcı, “25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturması hakkında da verilen takipsizlik kararı ortaya çıkardı ki; rüşvet ve yolsuzluk meşru anma hırsızı yakalamak suç. Yeni Türkiye’de yolsuzluk yapmak değil yolsuzluğu ortaya çıkarmak suç. Zafer Çağlayan’ın milyonluk saati rüşvet olarak alması suç değil, bakana saat kaç diye sormak suç. Bugün Rıza Sarraf ve önüne yatan o boy boy bakanlar kurulu üyeleri için iftihar vakti. Çünkü evinde 6 tane para kasası bulunan Barış Güler suçsuz artık. Kasalarına bir yenisini daha ekleyebilir. Barış Güler, eğitimde fırsat eşitliği istedikleri için 19 ay hapis yatan gençlerden bile daha temiz. Çünkü o 2 gün bile içeride yatmadı. Buradan vicdan ve akıl sahibi tüm yurttaşlara sesleniyorum. Parasız eğitim isteyen gençler bu vatanın çocukları, Barış Güler ise ‘Senin önüne yatarım Rıza’ diyen eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in çocuğu” diye konuştu.

”HIRSIZLIK ÇETELERİNE ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLLÜ VERİLMEYE BAŞLANDI”

Oğuz Kaan Salıcı, “Hakkında takipsizlik kararı çıktığı için gözaltına alınan onlarca kişiye haksız tutuklama tazminatı da vereceklermiş. Yeni Türkiye’de hırsızlık çetelerine üstün başarı ödüllü verilmeye başlandı diyebiliriz. İşte Türkiye’de hukukun geldiği nokta budur. Bundan sonra bu koca koca binalardan çıkacak her karar şaibeli, verilecek her hüküm tartışmalıdır” ifadelerini kullandı.

Buradan adliyeye yürüyen CHP’liler, üzerinde “Adaletin kara günü” yazılı çelengi adliye önüne bıraktı.


İlgili yazılar

Öcalan ismini kullanarak toplumu kandırıyorlar

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “PKK, klasik statüko cephesine ilave olarak Paralel Yapı ile çok ciddi bir ilişki içine girmiştir” dedi.

CEZMİ BASKIN: AKP SANATI VE SANATÇIYI AŞAĞILIYOR

Tiyatro ve sinema oyuncusu Cezmi Baskın, AKP hükümetinin sanatı gereksiz bularak, sanatçıları da aşağıladığını, buna karşın mizah ve sanatın etkisini de artırdığını belirtti. Toplumsal barışın da sanata kolaylık sağlayacağını düşünen Baskın, hükümetin barış için rol üstlenmediğini söyledi.

Ülsever: PKK’ya göz yumman için kim emir verdi!

Gazeteci-Yazar Cüneyt Ülsever Cumhurbaşkanı Erdoğana seslenerek “PKK’ya göz yumman için sana kim emir verdi” dedi PKK’nin neden bu kadar rahat

Bir Cevap Yazın