AÇIKLAMAYI EŞ BAŞKANLAR YAPACAK

Ne oluyor? Nereye gidiyoruz? Terör örgütü lideri ile TBMM’de yemin eden ve ettiği yemine ihanet eden milletvekilleri, Adalet Bakanlığının izniyle “terörün sona erdirilmesi” için görüşme yapıyor! Bu “kan akmasın” diye tolore edilebilecek bir gerekçe. Peki görüşmeyi yapanların açıklaması?

Dayatma.

Türkiye Cumhuriyeti, maalesef Kurtuluş Savaşı’nın önemini ve anlamını bilmeyen bir iktidar tarafından yönetiliyor. Elbette bunun suçlusu sadece iktidar değil. O organizasyonu iktidar yapan bizler de suçluyuz. “Biz kimiz” diye sorgulayacak olursanız; sen, ben, o, biz. Yani AKP’yi doğrudan veya dolaylı olarak iktidara getiren seçmen.

Düşünün lütfen; günlerce terör örgütü lideriyle kimin görüşeceğini tartıştık. Sonunda isimler üzerinde karar verildi. O isimler iktidarın istediği isimlerdi. Şeriatçı Altan Tan, Sosyalist Sırrı Süreyya Önder ve Kürtçü Pervin Buldan…

Müthiş bir korelasyon değil mi?

Yandaş medya bunu Abdullah Öcalan’ın istediğini yazdı. Halbuki durum tam tersiydi. Öcalan, Kandil ve Avrupa ile ilişkileri olan eşbaşkan ve etkili isimleri istemişti. Yani hakiki Kürtçüleri… Kendisini “Sultan” sanan başbakan “olmaz” dedi ve BDP’den daha makul ve her kesimi temsil eden isimlerin Terörist başı ile görüşmeye gitmesini istedi. Onlar da Erdoğan’ın istediği türden isimleri belirleyip Adalet Bakanlığına bildirdi. O isimlere hemen onay çıktı ve o isimler Öcalan ile görüştü. Notları alındı. Yol haritası ellerinde, döndüler.

Heyhat! Herkes bekliyor ki o isimler dönüşte talimatı açıklasın. Ama ne mümkün. Çünkü; Heyeti Öcalan değil Erdoğan belirlemişti. Ve Öcalan’ın belirlediği heyet sadece görüştü. Açıklamayı ise Öcalan’ın istediği eşbaşkanlar yapacaktı.

Ve aynen öyle oldu. Irkçı Pervin Buldan, ayrılıkçı terör örgütü liderinin kendilerine yazdırdığı talimatı bir başka ırkıçının, yani eşbaşkanın açıklayacağını söyledi.

Durum bu.

Yani sevgili okurlar, BOP eşbaşkanı Öcalan ile görüşmeyi ve ayrıntıları bir başka eşbaşkandan öğrenip dinleyecek. BDP eşbaşkanı Gültan Kışanak veya Selahattin Demirtaş’tan.

İşte geldiğimiz nokta bu. Burası Türkiye. Eşbaşkanlar Cumhuriyeti.


İlgili yazılar

OLMADI KOMUTANIM… OLMADI!

Bu lafımızla sizden bizi kurtarmanızı beklemiyorum, sanırım bekleyen de yok. Siz kendi işinize bakın dış düşmanlardan ülkemizi, bayrağımızı ve ezan

TÜRK’ÜN UYGARLIK YASASI

Bu gün 17 Şubat Türk Medeni Yasası’nın kabulünün 87. Yılı 17 Şubat 1926; aynı zamanda Türkiye’yi teokratik hukuk devletinden laik

EDEP YAHUUU

Gezi olayları çıktığında Sayın Başbakan arkanıza bakmadan Afrika turuna çıktınız. Hem Afrika’dan, hem dönüşte zehir gibi bir dille sokaktakileri evdekilere

Bir Cevap Yazın