Atatürk’ü Anayasadan Çıkaracakmış!

Atatürk’ü Anayasadan Çıkaracakmış!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum… Adı önceleri “Mehmet Ata Uçum”muş, sonra Ata’yı çıkarmış. Önce adından başlamış Mehmet Bey… Şimdi de; yeni anayasadan çıkaracakmış Atatürk’ü…
Ne olacakmış, Anayasadan Atatürk adını çıkarınca?
Örneğin Suriye sınırında yanlış politikaları sonucu oluşan Kürt devletine engel mi olacakmış? Ya da İŞİD’e bırakılan Süleyman Şah türbesinin eski yerini geri mi alacakmış! “Şam’da Emevi Camii’de namaz kılacağız” diyerek bozdukları ve sonucunda 4 milyona yakın Suriyelinin ülkemize gelmesine neden olan durumu mu düzeltecekmiş? O insanları büyük kentlerin sokaklarında dilencilik yapmaktan mı kurtaracakmış? Sokaklarda yatıp kalmalarına engel mi olacakmış?
Ne olacakmış, Anayasadan Atatürk adını çıkarınca?
Rus uçağını düşürülmesi sonucunda bozulan Türk – Rus ilişkilerini mi düzeltecekmiş? Milyarlarca dolarlık turizm gelirleri neredeyse “sıfırlanmış” durumda, yeniden milyonlarca turisti Türkiye mi çekecekmiş?
Ne olacakmış, Anayasadan Atatürk adını çıkarınca?
Uyguladıkları yanlış politikalarla bozulan eğitimi mi düzeltecekmiş örneğin? Milyonlarca işsize iş mi bulacakmış? İnsanlarımızın büyük bölümünün açlık sınırında yaşamasına engel mi olabilecekmiş?
Tarım da örneğin, dünyanın sayılı tarım ülkelerinden biri olan Türkiye’nin saman ithal eder bir ülke durumuna düşmesine engel mi olabilecekmiş?
Hayvancılık örneğin? Hayvancılığı diriltebilecek miymiş? Türkiye’yi et ithal eden bir ülke durumundan çıkabilecek miymiş?
Yurt topraklarının satışı örneğin. Ülkemin toprakları çıkardıkları yasalarla yabancılara satıldı… Anayasadan Atatürk’ü çıkarınca yeniden geri mi alacakmış?
Sözde Soykırım Yasası onaylanıyor yakın dostları tarafından, ne yaptılar bugüne kadar engellemek için? Atatürkçü anayasa mı ellerini tutuyormuş…
Sayın Başdanışman eğer bu kadar kötü gelişmelerin kaynağı olarak Atatürk’ün anayasada yer almasını görüyorsa, büyük yanılgı içindedir.
Atatürk, 200 yıldan beri toprak bütünlüğü Avrupalı emperyalistlerin inisiyatifinde olan, 20. Yüzyılda; gizli açık antlaşmalarla parçalanan Türkiye’yi kurtardı. Düşmanla işbirliği yapan saltanatı yıktı. Ülkeyi İngilizlerin mandasına bırakmak için can atan padişahın üstünde oturduğu köhne tahtı parçaladı ve yıkılan bir imparatorluğun külleri arasından Türkiye Cumhuriyetini kurdu. Onun yaptığı çağdaş, modern bir Türkiye’nin anayasasıyla bugünlere geldik.
Anayasa eleştirilebilir, ancak Atatürk’ü anayasadan çıkarmak, öyle kolay değildir. Buna bu millet izin vermez!
Sayın danışman söyle bir sorsun bakalım, uzun süre adını bile anmaktan sakındıkları Türk Milletine… Daha önceden denediler tabelalardan TC’yi silmeyi… Milli Bayramları yasaklamaya kalktılar ne oldu sonu…
Açılım sürecini denediler ne oldu sonucu?
Bugün de sonucu aynı olacaktır. Atatürk’ü bu milletin bağrından, anayasasından kimse söküp alamaz!
Bu ülkeyi geriye götürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur.
Bir kez daha anımsatalım: Atatürk demek? Antiemperyalizm demektir. Çağdaşlık demektir! Ulusçuluk demektir! Halkçılık demektir! Devrimcilik demektir! Laiklik demektir! Cumhuriyetçilik demektir!
Bunların hangisi sizi rahatsız etti de; Atatürk’ün adını anayasadan silmeye kalkıyorsunuz?
Söylesenize…
[email protected]


İlgili yazılar

Davutoğlu alay konusu oldu

Türkiye’nin BM güvenlik Konseyi’ne seçilebilmesi için Newyork’ta kulis çalışması yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu IŞİD’in Musul konsolosluğu görevlilerini kaçırıp rehin

Fransa’yı Konuşurken Türkiye’yi De Konuşalım

Fransa’da Charlie Hebdo dergisi katliamı, Fransa’nın 11 Eylülü olur mu bilemem. Ama Fransa’nın Müslüman dünyayla kurduğu ilişkiyi gözden geçirmesi gerektiğine

Hamzaçebi: Bu hükümet gece meşruiyetini yitirdi

TBMM’de 20 saat süren görüşme sonunda İçgüvenlik Yasa Tasarısı ve ardından getirilen torba Yasa’da Cumhurbaşkanı ve ailesine örtülü ödenek kullanma

Bir Cevap Yazın