BAŞBAKAN’A “MUHABBET” SORULARI

Başbakan Erdoğan malum. PKK-BDP buluşması sonrası kendine ‘özgü’ değerlendirmeler yaptı. “Bu ne muhabbet” dedi, BDP’yi suçlarken yanına her konuda olduğu gibi CHP’yi de ekledi.

Başbakan Erdoğan’ın tutumu, geçmişte yaptıklarını bir kez daha düşündürdü bize.

PKK ile BDP, buluşma organizasyonunu başarı(!) ile tamamlayıp, bütün televizyon ve gazetelerde “Biz hala Şemdinli’deyiz. Buralar bizden sorulur” mesajını verdikten sonra, gözler Başbakan Erdoğan’a çevrilmişti.

Çünkü, Şemdinli’de kalkışılan isyan sonunda yapılan açıklamada, PKK’ya büyük zarar verdirildiği ve terör örgütünün bölgeden atıldığı bildirilmişti.

Son Buluşma ile (!)öyle olmadığı anlaşıldı.

Başbakan Erdoğan, yine cami çıkışında, Allah’ın evini ve kutsal namaz görevini yine siyasete alet etti. CHP,MHP,BDP’yi sert dille eleştirdi. PKK-BDP kucaklaşması ile ilgili olarak “Bu ne muhabbet” cümlesini kullandı.

Gelinen noktadan sorumlu değilmiş, ülkeyi 10 yıldır yönetmiyormuş gibi. Bütün sorumluluğu,suçu başkalarına atmayı alışkanlık haline getiren Başbakana sormak gerekir.

-Açılım rezaletini bu ülkeye kim yaşattı?
-Fitilin ateşlendiği Habur girişi kimin eseri?
-Oslo görüşmeleri kimin talimatıyla oldu?
-Oslo görüşmeleri için önce “Yok böyle bir görüşme”, “Haberimiz yok”, “Devletimiz böyle bir görüşme yapmadı”, dedikten sonra, “Hükümet görüşmez devlet görüşür”, “Devlet görüştü”, “Oslo görüşmeleri için MİT’e talimatı ben verdim” diyen birisini tanıyor musunuz?
-İmralı’ya Abdullah Öcalan ile pazarlık yapması için devlet memurunu muhalefet mi görevlendirdi?
-Leyla Zana’yı başbakanlık konutunda kabul ederek, PKK – Başbakan görüşmesini başlatan insanı biliyor musunuz?
-Bu politikalarla, neredeyse ‘sıfır’ terör ile aldığınız ülke yönetimini, 10 yıl sonra bölünme noktasına getiren bir başbakan aklınıza geliyor mu?

Bizim için sorun yok. Bu tanımlamalardan ortaya çıkan görüntü bizim gözümüzün önünde. Çok uzun zamandır.

Bunca çelişkiler içindeki bir başbakan, aynı rolü oynamaya, iki yüzlü davranmaya, bütün suçu muhalefete atmaya, kendisini sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi sunmaya çalışıyor. Bu kadarına da pes.

Ama söylenecek birşey yok.
Bu ülkeyi yöneten Erdoğan, yaptığı bu çelişkili açıklamalarla bütün inanırlığını, güvenilirliğini yitirmiştir.


İlgili yazılar

Atatürk’ü anlamak ve anlatmak

Yanmış, yakılmış koskocaman bir imparatorluktan  geride kalan Anadolu ve Rumeli’nin de dört bir yanı  işgal edilmiş. İstanbul’a düşman gemileri yanaşmış, toplarını

Çınarım’a…

Baba çınara benzetilir… Ulu, güvenli ve koruyucu, sanırım haklılar. Altı yıl oldu babamı kaybedeli hem de babalar gününden önce… Belki

Atatürk’ü Anayasadan Çıkaracakmış!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum… Adı önceleri “Mehmet Ata Uçum”muş, sonra Ata’yı çıkarmış. Önce adından başlamış Mehmet Bey… Şimdi de; yeni

Bir Cevap Yazın