BİTMEYECEK VATAN AŞKININ ADIDIR FENERBAHÇE….

Ankara Fenerbahçeliler Derneği’nin Anıtkabir’e  düzenlediği  “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” yürüyüşü Türkiye’nin gündemine barışı, yurtseverliği, birliği  sevgiyi; vatan satıcılarının gönlüne de korkuyu düşürdü.

Türkiye’nin ele geçirilemeyen kalelerinden birisi olan Fenerbahçe’yi darmadağın etmek, taraftarını da sindirmek amacıyla  sergilenen pis oyunlara karşın, Ankara’daki Fenerbahçeliler tokat gibi yanıt verdiler karanlık çevrelere…
Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden çekinmeden, korkmadan giden Fenerbahçe camiasını kendi karanlık düşünceleri için tehlike görenler ali cengiz oyunlarıyla altetmeye yeltendiler. Ancak, dünkü Anıtkabir yürüyüşü  tüm dünyada yankı buldu.
Fenerbahçe’nin başarılarını durdurmak, taraftarının faşizme karşı direnişini kırmak için oyun üzerine oyun kuranların geçmişte olduğu gibi, dün de hevesleri kursaklarında kaldı.
Fenerbahçe sevgisi, yurdun dört bir yanında buram buram kokmakta, dalga dalga yayılmaktadır. Fenerbahçe taraftarı; vatanseverdir, insancıldır, faşizme karşıdır, emperyalizmden  hoşlanmaz, barıştan, kardeşlikten, birlikten yanadır… Fenerbahçe taraftarı Atatürkçüdür… Bunlar dünyası karanlık olanların işine gelmez.
Bu birliği bozmak için bir şeyler yapmak gereklidir.
Sudan bir şike iddiasıyla yöneticileri  içeri alınır.
Baskı üzerine baskı kurulur.
Adalet denilen kavram  yerlere atılır. Belgelenemeyen savlarla, hüküm verilmek istenir. Başkanı haksız yere hapislere atılır.
Ama, Fenerbahçe taraftarı yılmaz, yıldırılamaz.
Bunun somut örneği dün yaşanmıştır.
Öyle bir yaşanmıştır ki, Fenerbahçelilerin ülkede tesis etmek istedikleri birlik çabasına, Beşiktaşlısı da, Galatasaraylısı da katılır.
Yani  tepetaklak gitmekte olan Usta ve yandaşlarının Türkiye’deki birliği  bozmaya, sporseverleri bölmeye yönelik çabaları açık seçik başarısızlığa mahkum olmuştur.
Onbinlerce Fenerbahçeli, dev Türk Bayrağı’nın altında yürürlerken, “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” diye , Türkiye’deki adaletsizliği haykırmışlar, dikkat çekmişlerdir. Yıllardır vatanseverleri zindanlarda tutsak edenler, inanıyoruz ki, bu manzara karşısında titremişlerdir. Yani korkunun bacayı sardığı anı, en derininden yaşamışlardır.
“Dik dur eğilme taraftar seninle”, “Başbakan baksana kaç kişiyiz saysana”, ” Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları korkunun bacayı sarması için yetip de artmıştır.
O çevreler bilmeliler ki; bu daha başlangıçtır. Ankara’ya gidemeyen milyonlarca Fenerbahçeli vardır. Galatasarıylılar, Beşiktaşlılar, Göztepeliler, Adana Demirsporlular, Karşıyakalılar, Fethiyesporlular, Samsunsporlular kısacası, tüm sporseverler de Fenerbahçe’nin yanındadırlar. Bundan böyle maçların her 34. dakikasında “Hırsız var”, “Her yer Taksim, her yer  direniş” sloganları ortalığı inletecektir.
Fenerbahçelilik bir bitmeyen sevdanın adıdır.
Vatan aşkının, yurtseverliğin adıdır Fenerbahçe…
Türk Halkı’nın vatan  ve Fenerbahçelilik aşkı bitmeyecek bir aşktır..
Aziz Yıldırım’ın Atatürk, devrim, vatan aşkı düşünceleri birilerinin hoşuna gitmeyebilir.. Ama, milyonlarca insanın kalbine kazınmıştır.
Kara bulutların dolaştığı ülkemizde, yurtsever olup da, Aziz Yıldırım’ın şu düşüncelerine katılmayan olabilir mi diye sorarak yazımızı sonlandırıyor, selam olsun Fenerbahçe taraftarına, selam olsun yurtseverlere, selam olsun Mustafa Kemal’in askerlerine diyoruz.
“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce Atatürk, itibar ve iltifatlarınıza mazhar olmuş, yegane ruhu Kuvai Milliye olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı olarak heyecan ve gururla huzurunuzdayım. İşgal altındaki bir ülkeyi çağdaş, demokratik bir cumhuriyet haline getiren irade ve devrimlerinize sahip çıkmak konusundaki kararlılığımız ve mücadelemiz tamdır. İstikbalde dahi bir gün yurdun tüm toprakları işgal edilmiş, tüm tersanelerine girilmiş, bütün kaleleri zapt edilmiş ve bütün ordulara dağıtılmış olsa da istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetinde kaldığımızda dahili ve harici bedhahlara karşı içinde bulunacağımız vaziyet çok namüsait bir vaziyette tezahür etmiş olsa da; Rahat Uyu Atam. Yolun Yolumuz. Andın Andımız olacaktır. Söz veriyorum ki devrimlerinizi ve ilkelerinizi unutturmak isteyen karanlıkların yüzünde yanan son bir ışık kalacaksa o Fenerbahçe olacaktır. Ve muhtaç olduğumuz yegane kudret yolunuzda akmak için 1 dakika bile tereddüt etmeyecek olan damarlarımızdaki asil kanımızdır. Her gün biraz daha artan özlem ve hasretlerimizle…

İlgili yazılar

SUSUN BEYLER SUSUN

Yalakalık almış başını gitmiş. Jöleli gazeteci sınırları zorluyor gerçekten: “Başbakan benim atamdır.” İlk yalayan değil. Daha neler vardı: Bir milletvekili,

PKK İLE GÖRÜŞMELERDE KİM KAZANDI

AKP ile PKK arasında İmralı’da Öcalan ile başlayan ikinci müzakere süreci ile bir mütarekeyi yani ateşkesi gerçekleştirdi. Yapılan anlaşma üç

Pek çok değerimiz örselendi

Radikal İslam anlayışından ılımlı İslamın İleri (!) demokrasi sürecinde dolu dizgin giderken pek çok değerlerimizi de örseliyor, sıradanlaştırıyor ya da

Bir Cevap Yazın