Biz bu Yeni Türkiye’yi sevmedik

Sokaklarında her gün insanların öldüğü, hatta linç edildiği bir ülke olduk.

Son olayların bilançosu çok ağır. 39 ölü (sayı her gün artıyor), binlerce yaralı.Kamunun zararı ise henüz hesaplanamıyor.

Bu toz duman arasında bazı gerçekler gözden kaçar. Çoğu gerçeği ise doğal olarak bizden daha özgür oldukları için, yabancı basın yazar.

Çünkü biz yazınca hükûmet yalanlar, PKK yalanlar, KCK yalanlar, hatta bazen muhalefet bile yalanlar… Hafta sonuma bomba gibi düşen haberi de işte böyle yabancı basında okudum.

Alman ARD’ye bir röportaj veren KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık’ın sözlerini herkesin duyması gerekiyor. ARD, internet sayfasına koyduğu Bayık röportajına  “PKK, Türkiye’yi yeni bir savaşla tehdit ediyor” başlığını atmış. Neden tehdit etmiş biliyor musunuz? Haberin devamında bu bilgi de var. Bayık diyor ki, “Şayet Türkiye’deki protesto gösterilerinde Kürtleri öldürülmeye devam ederse, savaş yeniden başlar.”

Ayrıca, Bayık devam ediyor; “Kobane de ve Türkiye’de olup bitenin baş sorumlusu AKP iktidarıdır. 2 Ekim’de kabul edilen tezkere PKK’ya karşı savaş ilanıdır. Hükümet Doğu ve Güneydoğu’da askeri yığınak yapmayı sürdürdüğü için biz de harekete geçtik. Silahlı birliklerimizi Türkiye’ye geri gönderdik” diyor.

Bunun anlamı, Türkiye’den çekildiği iddia edilen 2 bin silahlı PKK’lının topraklarımızda cirit atmakta olduğudur değerli okur.

Hoş biz çektikleri masalına zaten inanmamıştık, bizzat en baştaki adam açıkladı; topraklarımızda 2 bin silahlı PKK’lı var. Piknik yapmaya gelmedikleri de kesin.

AKIL – MANTIK DURUNCA

Türk askeri Ortadoğu’ya jandarma olsun isteyenler, siz de akıl-mantık kaldı mı?

Türkiye, yıllardır savaştığı PKK’nın toprağını kurtarmaya mı gidecek yani?

“Ama siviller ölüyor” diyorlar, neresinden baksanız keskin bıçak. Ancak, PKK’nın öldürdüğü sivilleri, şehitlerini uttu mu asker? Kimin için savaşacağını nasıl izah edeceksiniz?

Türkiye, Kürtler için bir koridor açsın, buradan silah ve asker sevkiyatı yapılsın diyenler, hangi uluslararası hukuk kuralına uyuyor bu talepleriniz? Bu koridorun petrol kaçakçılığı için kullanılmayacağı ne malum? Türk ordusu bunun jandarmalığını neden yapsın?

Uluslararası oyunun piyonu olarak Türk’e saldırmak hangi kardeşlik hukukuna sığıyor?

Bu arada Türkiye  ılımlı Suriye muhaliflerini eğitmeyi kabul etmiş. Eee bu zaten daha önce yapılmamış mıydı?

İNTERNET UNUTMAZ!

Cumartesi günü Rize’de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizi sanırım balık hafızalı sanıyor.

Erdoğan diyor ki, “Soruyorum bu IŞİD belasını ortadoğu’ya musallat eden kim? Beşar Esad. Alan açan kim? Beşar Esad. IŞİD’e destek veren silah veren kim? Beşar Esad. Gittiler bu eli kanlı zalimi Şam’da ziyaret ettiler. 250 bin insanı katleden böyle bir katille resim çektirenlerin kimler olduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz.”

Erdoğan, yine CHP’yi hedef gösteriyor, sorumlu tutuyor ancak Google “Erdoğan-Esad” diye arama verdiğinizde gördüğümüz resimler neyin nesi?

Boşanmış bir çiftin kapalı kutularda tozlanan balayı fotoğrafları mı?

Hiç bir şey unutulmuyor, hiç bir şeyin üzeri örtülmüyor. Tıpkı yıllar evvel Taliban’ın dizinin dibinde oturanların unutulmadığı gibi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İlgili yazılar

Davos ve çevre mücadelesinin özü

Davos’taki Ekonomik Forumun konu başlıklarından biri de son yıllarda giderek artan çevre sorunları idi. Çevre sorunları başlığı altında dünyayı etkisi

YAVUZ SULTAN TAYYİP

Muhalefetin, aykırı düşünen, biat etmeyenin telefonlarını dinledi. Sahte evraklarla suçlar oluşturdu. Yatak odalarına kadar girdi. 3 -5 çocuk nöbetleri tuttu

Büyük Tehlike Mezhep Çatışması

Önemli olan büyük resmi görebilmektir. Hani bilirsiniz zaman zaman yüzlerce küçük resimden ya da motiften çok büyük tek bir resim

Bir Cevap Yazın