BU ADAMIN CHP’DE NE İŞİ VAR

‘Bu adam’…
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’den söz ediyoruz.

CHP’nin ‘baş ağrısı’, ‘baş belası’ olan milletvekili ile ilgili hatırlatmalar yaparak, “Bu adamın CHP’de ne işi var” diye soruyoruz.

Ve CHP’den derhal istifa etmesini veya ettirilmesinin CHP için en doğru karar olacağını düşündüğümüzü dile getiriyoruz.

Sorun olacağı açıktı

Hüseyin Aygün, daha henüz milletvekili adayıyken CHP için bir sorun odağı olacağı açıktı. Çünkü, kendisi EMEP içerisinde politika yapan, görüşleri bilinen biriydi. Hatta yazdığı kitaplarla bunu ortaya koymuş biriydi.

Kılıçdaroğlu iyi tanıyordu

Kılıçdaroğlu, onu Tunceli adayı yaparken Hüseyin Aygün’ü iyi tanımaktaydı. Görüşlerinin CHP Programına çok ters olduğunu, siyaset yapma biçiminin CHP Tüzüğüne uymadığını bizden daha iyi bilmekteydi.
Görünen o ki Kılıçdaroğlu, CHP’ye davet ederken Program ve Tüzüğe bağlı kalmasını kendisinden istemiş. Ne var ki Aygün, Kılıçdaroğlu’nun bu isteğini yerine getirmediği gibi getirmemekte de kararlı olduğunu defalarca gösterdi.

Bazı kaynaklara göre de, Aygün daha ilk görüşmelerinde CHP liderine, “Ben Dersim katliamı başta olmak üzere düşüncelerimi söylerim, o konuda çalışmalar yaparım” demişti ve Kılıçdaroğlu da bunu kabul etmişti.

Dersim’le başladı

Önce Dersim Olaylarında yaşananların Atatürk’ün bilgisi dahilinde gerçekleştiğini söyleyerek, üyesi bulunduğu partiyi ve kurucusunu tartışmaya açtı.

Dağdaki PKK’lılara selam gönderdi

Bu yetmedi, PKK tarafından bugün hala açıklığa kavuşturulmayan bir operasyonla kaçırıldı. Bırakıldığında dağdaki kardeşlerine selam göndermeyi ihmal etmedi. İyi niyetle, kendisinin PKK’lı olmadığı bilindiğinden, bu davranışı ve sözleri de unutulmaya bırakıldı.

Seyit Rıza’ya itibar istedi

Dersim olaylarının baş aktörü, İngiliz İşbirlikçisi Seyit Rıza’ya iadeyi itibar isteyen kanun teklifi CHP Grup yönetimi tarafından reddedildiği halde kanun teklifini basına sızdırarak, CHP’nin Seyit Rıza için kanun teklifi verdiği tartışmasını başlattı. Kılıçdaroğlu, kendisini uyarmakla yetindi. Girişimini sorgulamadı.

Öldürülen teröristin ailesine taziyeye gitti

Son olarak da, Paris’te öldürülen PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. İlk başta Sakine Cansız’ın Tuncelili olmasından, ailesini kendisinin tanıyor olabileceğinden, hatta akrabalık bağının da bulunabileceğinden yola çıkarak bu davranışı insani bir davranış olarak görmeyi yeğledik.

Rumlara etnik temizlik yapıldığı yalanı

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi son olarak bir iftira, bir yalana daha ortak oldu. Kurtuluş Savaşı’nda, Ege Bölgesi’ndeki savaşlarda Rumlara etnik temizlik yapıldığı iddialarını dile getirdi. Bu da bardağı taşıran son damla oldu.

Yakın tarih cahili

Biz Hüseyin Aygün’ün araştırmacı yönünün de bulunduğunu düşünüyorduk. Yanılmışız. Yakın tarihimiz konusunda tam bir cahil olduğunu, kabul edilemez davranışlarının bu cahillikten beslendiğini nihayet görmüş olduk.

Gözler Kılıçdaroğlu’nda

Partili milletvekilinin son densizliğini Çin gezisinde öğrenen Kılıçdaroğlu’nun ilk tepkisi “Gidince görüşeceğim. Herkes partinin ilkelerine uymalı” oldu.

Şimdi gözler, bugüne kadar yaptıklarını ve söylediklerini görmezden gelen, hatta kendisini koruyan Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. Kemal bey, bugüne kadar yaptığı gibi konuyu zamana mı yayacak, yoksa gereğini yapacak mı?

Bekleyip görelim.


İlgili yazılar

CHP MEVLANA TEKKESİ DEĞİL

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Kafası karışık, Zihni bulanık. ***** “Dersim’de katliam oldu, Atatürk’ün haberi vardı” (Hüseyin Aygün), “Benim CHP ile

Yeşil kahvenin faydaları

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinden olup Coffea cinsinden 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Yeşil kahveyi diğer kahvelerden ayıran en

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk

Osmanlı döneminde yalnız memurlar ve bazı hocalar okuma yazma biliyordu ki, 1897 yılı istatistiklerine göre Osmanlı Devleti’nde okuma yazma bilenlerin

Bir Cevap Yazın