BUMERANG DÖNDÜ

Türkiye bir değişim, dönüşüm içinde.

Başbakan Erdoğan ve AKP hükümeti artık rahat değil. Onlar için tehlike çanları çalmaya başladı.

Kömür, soğan, makarna, patates bundan böyle iktidarlarını sürdürmek için yetmeyecek.

Bumerang artık fırlatana döndü. Büyük bir hızla geliyor.

Nedir bumerang?

En basit tanımla bumerang, atıldığında atana geri dönen kıvrık bir sopaya benzeyen bir alettir.

Nasıl bu kadar emin olabiliyoruz.

Son günlerde toprağa verilen kınalı kuzuların cenaze törenleri çok şey anlatıyor bize.

Daha önce zaman zaman gözlemlediğimiz manzaralar, artık her şehit cenazesinde tekrarlanıyor.

Hükümet üyeleri, yoğun tepki görüyor, yuhalanıyor.

Erdoğan ve bakanları artık bir koruma ordusuyla şehit cenazelerine katılabiliyor, yoğun tepkiler üzerine otobüslere binerek yine koruma ordusuyla halkın arasından uzaklaştırılıyor.

Hele son manzarayı görünce emin olduk. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, katıldığı şehit cenazesinde yine yoğun tepkiyle karşılaştı. “Hükümet istifa”, “Bozdağ dışarı” sloganları arasında yüzü yerde, kafasını kaldırmadan, vatandaşın yüzüne, gözüne bakamadan ancak yürüyebildi.

Etrafında onlarca koruma, bir bakanı halktan korumaya çalıştı.

Bazı korumaların elinde ise siyah, büyük şemsiyeler dikkat çekti. Bakan Bey’e herhangi bir yumurtalı veya taşlı saldırı olursa korumak için.

Şunu açıkça görmek gerekiyor. Vatandaşın arasına girerken koruma ordusuna ihtiyaç duyulmaya başlanmışsa, korumalar ellerine şemsiye alma ihtiyacı duyar hale gelmişlerse o iş bitmiştir. Şemsiye, Erdoğan’ı, bu hükümeti, AKP iktidarını korumaya yetmeyecek.

Yaptığımız her şeyin bir bedeli var. Ödenmiş ya da ödenecek. Siz ‘açılım’ rezaletinin, ‘demokratik çözümlerin(!)’, ‘Oslo görüşmelerinin’, ‘İmralı pazarlıklarının’ bedelini ödeyeceksiniz. ‘Birkaç mehmet ölmüşse’, ‘kelle’, ‘sayın’ sözlerinin, teröristlerle canları pahasına mücadele eden paşaların, komutanların Silivri hesabı da sizin borç hanenizde.

Fatura çok ağır. Borç, 11 yıldır defterinize yazılıyor. Yine hesabı başkasına ödetmeye çalışsanız da, masadan kaçmaya kalksanız da bu millet bu hesabı size ödetecek.

Halkın içine çıkacak yüzünüz kalmadı. Tek yolunuz var. Gitmek.

Evet, herşeyin bir bedeli var. Ödenmiş ya da ödenecek.


İlgili yazılar

ZAVALLI YASAKÇILAR

Ne zavallıdır şu yasakçılar… Keşke çocukken arada başlarını okşayan bir el olsaydı da dokunma duyusunun ne işe yaradığını öğrenebilselerdi. Delikanlılık

Cahiller Demokrasisi ve Türkiye!

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk padişahı, sultanı, halifesi laik cumhuriyeti yıkma projesine uygulamaya,yalanlarıyla aldatmaya devam ediyor. Bırakın yasaları Anayasayı falan tanımıyor,rejimi değiştirdiğini söylüyor.

AÇIKLAMAYI EŞ BAŞKANLAR YAPACAK

Ne oluyor? Nereye gidiyoruz? Terör örgütü lideri ile TBMM’de yemin eden ve ettiği yemine ihanet eden milletvekilleri, Adalet Bakanlığının izniyle

Bir Cevap Yazın