Bütün oylar illegaliteye

Saray ve AKP kol kola yürüttükleri seçim faaliyetleri ile her türlü istismarı, israfı göze almış hedefe odaklanmış yakıp-yıkıyorlar.

En iyi yaptıkları şeydir malum yakıp-yıkmak!

Ne hukuk, ne gelenek ne dini kurallar amaca giden yolda engel olamaz onlara.

Hiç utanmadan sıkılmadan, “günah işleme özgürlüklerini” kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti ve Osmanlı, hatta ondan önceki hiçbir Türk devletinde görülmemiş pervasızlıklara sahne oluyor memleket.

Pervasızlık süreci yeni başlamadı elbette…

Derdine derman arayan çiftçiye, “Ananı da al git”, uydurma şirketler üzerinden din istismarı yaparak para toplayanlara aldanan gurbetçiye, “Bana mı sordun para verirken” ilk aklıma gelenler.

Kutu kutu paralar, evlerde kasalar, paralel maralel, Kur’an dan ayetlerin alay konusu edildiği muhabbetler.

Bunların hesabı soruldu mu hiç sevgili seçmen?

Oy kullanmadan bir kez düşün lütfen.

Şimdi paralel ile mücadele adı altında başladılar her yerde tutuklamalara.

Sor bakalım sevgili seçmen; “İyi de arkadaş paralel ile mücadeleyi seni yargılamadan nasıl yapacağız? En büyük yardım ve yataklık yapan sen değil misin? İtirafın var; Ne istediniz de yapmadık! Demedin mi?”

Bunu sormayacaksan bari sandık başında oyunu verirken gözünün önüne canı yanmış maden işçisine inen yumruk, danışmanın savurduğu tekme gelsin.

Bir kez daha düşün, sen evine akşam götüreceğin ekmek sayısı eksilmesin diye dolmuşa para vermeyip yürürken, senin “çerez” paranı Mercedes’e yatıranları düşün.

Sen çocuğunun istediği balona üç kuruş ayıramazken, AKP’ye en çok oyu veren beldeye yapılacak bağışı düşün.

Seni dersaneler kapanıyor yalanıyla kandırıp, üniversite sınavına girecek evladını dişinden tırnağından artırıp kenara koyduğun parayla paralelin dönüşüm liselerine göndermek zorunda bırakanları düşün.

Paralel ile sözde mücadele ederken, sınavsız işe yerleştirdikleri yandaşların ve paralel uşaklarının her ay senin iki katın maaşa bağlandığını düşün.

Yazarken içim kararıyor inan.

Oy verirken sen de iki kere düşün.

Sandık ile baş başa kaldığında özgürsün unutma!

CHP, MHP, HDP…

Sen rasyonel bir kitlesin inanıyorum.

Çocuklarımızı bunların insafına terk etmeyeceksin biliyorum.

Onların tabiri ile “İllegaliteye“ ver oyunu.

Dinimizin büyük günah saydığı “yalan-dolan, rüşvet ve hırsızlık” çemberinden kurtar memleketi.

Kendini inkâr eden, dün söylediğinin bugün tam tersini söyleyenlere mi inanacaksın? Hani başkanlık felaketti nasıl selamet oldu diye sormayacak mısın? Soracaksın elbet.

Anayasa yemini, kanun-nizam tanımayanlara, Atatürk devrimleri, demokrasi ve hukuk devletini katledenlere dersini vereceksin.

Bu yaptıkları yanlarına kâr kalmayacak.

Üç kuruş çıkar uğruna bunları yalayıp yutan sözde aydınlar, yazar, çizerler, liboş ve iş adamlarına o sandıkla baş başa kaldığında vereceksin dersini.

7 Haziran’da uyuyan dev uyanacak.

Bu millet gaflet, dalaletten kendini kurtaracak.O sandıkla baş başa kaldığında 13 yıldır kendisine yaşatılanlar gözünün önünden geçecek bir bir.

Aklın yolu birdir, oylar “illegaliteye” (CHP-MHP-HDP) gidecek


İlgili yazılar

37’NCİ OSMANLI PADİŞAHI

Nasıl anlatalım… Recep Tayyip Erdoğan bu. Ne yapsa, ne söylese artık normal geliyor bize. El atmadık konu, ülke bırakmıyor. Bütün

CHP İktidar Galatasaray şampiyon!

30 Mart ve 10 Ağustos yenilgilerinin ardından hedef tahtasına oturan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çareyi yine ‘sağ kanada takviye’ yapmakta

MECLİS ŞOV’UNU ERBAKAN BAŞLATMIŞTI?

Parlamento muhabiri olarak 21 yılı geride bıraktım. Aralarda haber merkezi yöneticiliğim oldu. İdari görevler üstlendim Ama Meclis’i izlemeyi hiç bırakmadım.

Bir Cevap Yazın