BUZLARI ERİTEN ZİYARET

CHP’nin Ankara’daki iki belediyesinden biri olan Yenimahelle Belediye Başkan ve Meclis üyeleri ile Genel Merkez yöneticileri arasındaki “kırgınlık” “Üst düzey” bir ziyaretle giderildi.

Yenimahalle Belediye Başkanı ve meclis üyeleri ile Genel Merkez yöneticileri arasında uzun süredir devam eden “kırgınlığık” gideriliyor.

Önder Sav’cı oldukları gerekçesi ile başlayıp,3 kasım 2010 tarihinde yapılan olaylı parti meclisi toplantısı sırasında ilçe örgütünden gençlerin genel merkezde bazı görevlileri tartaklaması ve ardından ilçe kurultayında Başkan Fethi Yaşar’a saldırı girişimi ipleri koparmıştı.

CHP’nin Ankara’daki en kıdemlisi olan Belediye başkanı Fethi Yaşar’a Genel Merkez yöneticilerinden “beklenen özür” gelmeyince CHP’li 16 üye partiden istifa ederek bağımsız kalmıştı.

Ankara milletvekili olmasına rağmen Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın da ilişkisinin kopuk olduğu Başkan Fethi Yaşar ve başkan yardımcıları, partinin üst düzey yöneticileri tarafından ziyaret edildi.
Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve TBMM idare amiri Adnan Keskin, Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.

Sorunların konuşulduğu ziyarette, meyveler yenildi ve talepler iletildi. Bağımsız olan belediye meclis üyelerinin partiye dönmesi istendi.

Böylece kırgınlığı başlatan genel merkez yöneticileri yine kırgınlığın sona erdirilmesi için önemli bir adım attı. Bu arada elbette “17-18 temmuz tarihlerinde yapılacak olan kurultay hesabını da unutmamak gerek.


İlgili yazılar

17 Nisan’a Doğru…

Gündem çok yoğun, aptal adamlar bir kanal bulup her gün yeni bir şeyler yumurtluyorlar. Daima şaşıp da kalıyoruz. Oysa, bunlara

Belediye işçileri insan değil mi?

Özellikle kırsal kesimdeki belediyelerde çalışan işçiler birer kahramandırlar. Ancak, onlar kahraman olduklarının bilincinde değillerdir. Kahraman olduklarını bilmemelerinin en önemli faktörü

Diktatör yetmedi bir de Haseki Sultan çıktı

Akşam Kız Sanat okuluna gitmiş, mezun bile olamamış. Şimdi anlı şanlı bilim adamlarına, bürokratlarına ahkam kesiyor. “Türkiye’nin 90 yıllık enkazını kaldırdık.”

Bir Cevap Yazın