Davutoğlu’nun Küçük Numarası!

 

Başbakan Davutoğlu, Alevilerin CHP’ye destek olduğuna oy verdiğine inanamıyormuş, anlayamıyormuş. Çünkü CHP onların tekkelerini kapatmış, yetmemiş Dersim’de öldürmüş. Onlara Kerbela’yı yaşatmış.

Bunlara nedense şunları ilave etmeyi unutmuş.

Maraş olaylarında CHP, Sivas’ta, Gaziosmanpaşa’da onların devamı olan SHP iktidardaydı.

Demek istiyor ki CHP sizi katletti sizse onları destekliyorsunuz.

İşin elbette böyle olmadığını aklı başında, kişiliğini ve ruhunu Yezitliğe teslim etmemiş olanlar bunu çok iyi anlıyor. Ama Davutoğlu anlayamaz.

Onun Alevileri anlaması için yeryüzüne birkaç defa gelmesi gerek! Belki bir reenkarnasyonunda kendisi Alevi olarak doğar.

Bu mümkün bir şey ise Davutoğlu’nun Alevileri anlaması ancak o zaman mümkün olabilir.

CHP iktidarlarına denk gelen Alevi katliamlarında failler nedense ruhunda kişiliğinde Yezitliği barındıranlar oldu. Alevilerin bildiği ve iyi anladıkları tek gerçek budur.

Dersimin failleri de diğer olayların faillerinin de tek ortak yanı Davutoğlu ve kendisinden sorumlu Muktedir’in dünya görüşü olması tesadüf müdür?

O nedenle Aleviler Davutoğlu ve benzerlerini çok iyi tanırlar.

Onların bu topraklarda Yavuzlarını, Ebusuut Efendilerini, Kuyucu Murat Paşalarını, Ahmet Cevdet Paşalarını iyi bilirler.

Aleviler, Ebusuut Efendilere selam çakıp Alevileri meydanlarda yuhalatanları, “Aleviler Tabuta Hristiyanlar Beyrut’a” sloganları atanlara her türlü destek sağlayanları gayet iyi bilirler.

Onlar kendilerine sapık mezhep diyenleri, nefes aldıkları laikliği ayaklar altına alanları gayet iyi bilirler.

Kendilerini katledenlerin nasıl korunduklarını, Sivas davası zaman aşımına uğratıldığında “hayırlı olsun” diyenleri gayet iyi bilirler.

Dersimi kökünden kazıyacağını söyleyen Paşa Hazretlerinin kurduğu partiyi, kimlerle işbirliği yaptığını, kimlerin kucağında öldüğünü, salını taşıyanların hangi sloganlarla onu uğurladıklarını gayet iyi bilirler.

O nedenle Davutoğlu’na da itibar etmezler.

Davutoğlu elbette Alevilerden kendisine ilgi olmayacağını, onların güvenini dünyaları verse kazanamayacağını çok iyi biliyor. Ama onun derdi Alevileri kazanmak, CHP’den vazgeçmelerini sağlamak değil. Onun derdi, CHP’yi Alevi partisi olarak göstermek, kendi partisini de Sünni çoğunluğun partisi haline getirmek.

Yapmak istediği bu küçük numarayı topluma yutturmak.

Kendisinden sorumlu muktedir bunu başarmıştı, kendisinin de başaracağına inanıyor.

Bunu anlamak için alim olmaya da gerek yok.

Bugüne kadar AKP iktidarında sayısız insan sadece Alevi olduğu için içeri atıldı, inanılmaz acılar yaşadılar.

Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi davalarda yargılanan 100 kişiden 70’nin Alevi olmazı tesadüf değildi.

O davalar aklıma geldiğinde Albay Ali Tatar’ın intiharı, ölümü ardından eşinin TV’lere yansıyan feryatları aklıma gelir.

Sonra Gezi Olaylarında Berkin Elvanın ailesine yapılanlar… Şehit Askerin cenazesi Cemevinden kaldırılıyor diye yetkililerin cenaze namazına gitmemeleri, Elazığ Karakoçan’da Kaymakam’ın kız öğrenciler için onlar Alevi diye servis göndermemesi gibi sayısız olay aklıma geliyor.

Hangi birini sayayım.

12 yılda bu iktidar Alevilere çok şey yaşattı.

Gelecekte kimsenin şüphesi olmasın AKP iktidarında Alevilere yapılanlar özel dosya olarak açılacaktır.

 

 


İlgili yazılar

Yaşanmışlık itirafı!

O bir insan…İsmi şimdilik saklı kalsın. O’nun yaşam tutkusu inancı tesettürle bütünleştiği büyük bir kentteydi. Sosyal altyapısıyla hoşgörü kültürünün uyum

Evet TAYYİP’i; Hayır TÜRKİYE’yi…

Bir devletin, bir ülkenin, bir milletin geleceği oylanacak. Demokrasi, parlamenter sistem ortadan kaldırılacak. Laik, sosyal, hukuk devleti yıkılacak. Cumhuriyet ve

Kahrolsun Darbe Yaşasın Demokrasi

15 Temmuz tarihimize kara bir leke olarak geçti. Üç beş aylak çapaçulcu bir darbe denemesine girişti. Acemi çaylaklar, öylesine karabalta

Bir Cevap Yazın