Dünya alay ediyor

İktidarın Türkiye’yi uyutma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor…

Ülkede beş gençten biri işsiz.

Toplumun yarısı asgari geçim şartlarının altında yaşıyor.

Maden şehidinin babası, oğlunun cenazesine, bu havalarda ayakları buz kestirecek yırtık naylon ayakkabı ile katılıyor.

“Sizin derdiniz beni derdim” diyenler ülkeye itibar kazandırmak için kedilerine saray yaptırıyor.

Ayakkabı kutularındaki paraları, bakan oğullarının yatak odalarındaki para kasalarını, ucube sarayları için için yapılan ve daha yapılacak harcamayı memleketin her köşesine cami yaptırsalar unutturabilirler mi?

Paniklediler, çünkü seçimler çok yaklaştı, kararsız seçmen sayısı hızla artıyor.

Paniklediler çünkü, Adli Tıp Kurumu’nun bir raporu bomba gibi düştü önümüze.

Hatırlayın, henüz bir yıl bile geçmedi üzerinden, ülkemiz her sabah yeni bir tapeye uyanıyordu.

Erdoğan, ne dese inanan kitlesinin karşısında bağırıyordu, “montaj bunlar, montaj.”

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tokat gibi bir rapor yazdı.TBMM Soruşturma Komisyonu’na sunulan Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın 17 Aralık soruşturması kapsamında yapılan yasal dinlemelerle ilgili raporunda, ses kayıtları ile ses kayıtlarına ait tapelerin örtüştüğü belirtiliyor, “Bir bütün olarak cümle eklemesi veya cümle çıkartılması sonucu anlam bütünlüğünü bozacak bir değişikliğin tespit edilmediği” kaydediliyor bu raporda.Üstelik basılı hale getirilen tapelerle ses kayıtlarının uyumlu olduğu, basit imla hataları dışında anlam bütünlüğünü bozacak bir ekleme yapılmadığını da rapor ediyor Adli Tıp Kurumu.

Dikkat ediniz, iddia edilmiyor, belirtiliyor.

‘Tıp’ demekle Adli Tıp susmuyor.

Yolsuzluk, hırsızlık iddiaları ile başlayan kaç-ak saray ile süren yıpranma sürecini kamufle etmek için HDP ile kol kola girip İmralı yönünde takla atmak da işe yarayabilir belki ama dikkat ediniz;  halının altına süpürüleceklerin sayısı artıyor, halının metrekaresi yetmiyor.

“Ey Adli Tıp” sen de kim oluyorsun diye bir nida bekliyorum elbette ancak şimdilerde bu bozuk sicili unutturmak, halkı uyutmak için yeni bir konu bulundu.

Cumhurbaşkanı, cahil kitleleri peşinden sürüklemek için dünya kamuoyunda komik olma riskini göze alarak dikkatleri Amerika Kıtası’na çekti.

Bugünlerde , “Amerika’yı Kolomb değil, Müslümanlar keşfetmişti” teranesini sakız gibi çiğniyor.

Bu söylemi ile Türkiye’ye, Türk milletine karşı bir aidiyet hissetmediğini bir kez gördük. Üstelik, dini daha doğrusu mezhebi ile kimlik edinen Cumhurbaşkanı ile Dünya basını alay ediyor.

Tarih, Kolomb’dan önce Fenikelilerin, Galyalıların, Vikinglerin hatta Mısırlıların Amerika’ya gittiğini yazıyor. Müslümanların gittiğini ise yazan bir kaynak yok. Yani Barak Obama ne kadar Müslüman ise, Amerika’yı da o kadar Müslümanlar keşfetmiş. Ancak, gündem değiştirmek için her türlü çaba sarf ediliyor. Bu da bir yol.


İlgili yazılar

Sapıksınız sapık

Son günlerde kafa tasları açılsa, beyin değil iki kaba görülecek insanlar konuşmaya devam ediyor: -Annen de olsa eteğin diz üstü

Devlet Adamlığı Ve Siyaset Kurnazları

Bilim insanları “Akıl” ile “zeka” arasındaki farkı çok genel olarak şöyle açıklıyorlar: Akıl süreç içinde öğrenilerek geliştirilebilen, zeka ise doğuştan

Meydan Boş Kalınca

Ne oluyor bize, ne oluyor Türkiye’ye. Ya da, neler oluyor Atatürk’ün laik cumhuriyetinde. Atatürk’ün hizmete sunduğu Demokrasi trenine bindiler. Sonra…

Bir Cevap Yazın