DUVARLAR BAŞINIZA YIKILIR

Hükümet, Cumhuriyet devrimlerini tek tek ortadan kaldırmaya kararlı gözüküyor.

Cumhuriyet düşmanlığını her fırsatta gösteren hükümetin yeni çalışması ile ilgili ipuçları, Başbakan Erdoğan’ın tetikçisi rolünü uzun zamandır yürüten yardımcısı tarafından verildi.

Erdoğan’ın emir kulu olan kişi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, devlete meydan okur gibi yeni çalışmaları anlattı.

Şimdi de tekke ve zaviyelerin yeniden açılması, tarikatlar üzerindeki yasakların kaldırılması, zikir ve ayinlerin serbest bırakılması düşünülüyor.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı’nın Grand Rixos Otel’de düzenlediği Muharrem ayı iftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’yi önyargıların teslim almış durumda olduğunu öne sürdükten sonra, meydan okudu:

“Artık duvarları yıkma zamanı geldi.”

Hazretleri sonra da şöyle diyor:

“Türkiye’de tarikatlar yasaklandı, yok oldu mu ? Tekkeler zaviyeler kapandı, bitti mi ? Zikirler olmuyor mu ? Ayinler olmuyor mu ? Hepsi yapılıyor. Hiçbiri yok olmadı. Devlet bunu bilmiyor mu ? Biliyor. Biz ihtiyaçları görüp onu gidermekle mesulüz. Vatandaş bize bu noktada yetki veriyor. Sorunları göreceğiz ve bu sorunlara beraber çözümler arayacağız. İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde bu noktalarda da önemli adımları birlikte atacağız.”

Şimdi bu sözler ne anlama geliyor.

Evet, devrimlere ve cumhuriyete yönelik açıkça bir isyan değil mi?

Hatırlatmak isteriz ki, Cumhuriyet ve devrimler kimsesiz değildir, sokaklara da bırakılmamışlardır.

O duvarlar başınıza yıkılır, bilesiniz.


İlgili yazılar

Bize bir Martin Luther gerekiyor!

Martin LUTHER kimdir? Endüljans belgesiyle cennetin satılmasına karşı çıkan din adamı… Peki, ne zaman çıkmış, yıl 1505 Ve o tarihlerde

Siyaset ve zenginlik!

Siyaseten zenginleşmek, muhafazakar bir iktidar döneminde olağan hale geldi. Aldığı maaş belli olan kişilerin süratle varsıllar sınıfına girmeleri artık yadırganmıyor.

Gıda sanayisini yok edelim!

Birileri, sanayiden geçmiş tüm gıdaları aşağılayıp, gıda sanayisini kapitalist ekonominin uşağı ilan ediyor. Gıda sanayisinin tümünü açlık/ yetersiz beslenme/ daha

Bir Cevap Yazın