ERDOĞAN’A ZİYARET SERBEST KILIÇDAROĞLU’NA TELEFON YASAK

AKP iktidarı ile bu ülkede ahlak, demokrasi, insan hakları en önemlisi de ‘insanlık’ anlayışı değişti.

BAŞBAKANA KIYAK

Türkiye, gerçekten ‘ileri demokrasinin’ örneklerine tanıklık ediyor. Başbakan Erdoğan, gece yarısı görüşülen bir torba yasa içine gizlenen ve yargıda değişiklik öngören yasanın kabulü ile içeri tıktırdığı hasta bir generali ameliyatından sonra telefonla arayıp “geçmiş olsun” diyor. Yetinmiyor hasta yatağında da ziyaret ediyor.

AYIRIM YAPTI

Siz bunu timsahın gözyaşı veya hatayı anlamak olarak da değerlendirebilirsiniz.
Ama biz farklı düşünüyoruz.
Çünkü Erdoğan samimi değil.
İçten pazarlıklı.

Eğer samimi olsaydı ve gerçekten ‘hata’ yaptığını düşünseydi, Saygun gibi ameliyat olan Prof. Dr.Yalçın Küçük’ü de ziyaret eder veya telefonla geçmiş olsun diyebilirdi.
Bu bir insani davranış biçimidir.
Ve biz de o zaman anlardık ki, gerçekten Erdoğan hala insani duygularını kaybetmemiş, insanları kategorize etmeyen, oy avcılığı yapmayan ve yüreğinde ‘merhamet’ duyguları olan bir başbakan.

Heyhat…
Ne gezer.

O Erdoğan ki, hala insana en büyük yük olan ‘kin’i yüreğinde taşıyor…
Siyasi düşüncesini beğenmediği ve aynı gün sağlıksız koşullarda ameliyat olan bir bilim adamına “geçmiş olsun” bile demiyor.

KILIÇDAROĞLU’NA YASAK

Sonra;

Bu ülkenin anamuhalefet partisi lideri, telefonla Saygun’dan sonra Prof.Yalçın Küçük’e de “geçmiş olsun” demek istiyor ama ‘hukuk izin vermiyor’!

Başbakana yüz yüze görüşmeye, fotoğraf çekilmesine izin veren hukuk, anamuhalefet partisi liderine telefon izini bile vermiyor.

Bu da AKP ve “yetmez ama evet”çilerin ileri demokrasi anlayışı…


İlgili yazılar

AKP’nin yaratıp büyüttüğü üç terör

AKP umutsuzların umudu olarak yola çıktı. AKP’nin doğumunda kurulu hükümeti bozarak desteğini gösteren Devlet bey, bugün de aynı hız ve tempoda

Seçimin ardından!

Tuhaf bir sabaha uyandı Pazartesi günü Türkiye. Hala da tam olarak ne olup bittiğini anlamış değil. Evet barajlar yıkıldı, derin

Sivil Darbeden İslam Devletine!

30 Ağustos günü devletin resmi törenlerinde türbanlı emniyet müdürünü hepimize normal bir şey oluyormuş gibi izlettiler. Görüntüyü izleyince ‘eyvah  öngörülerimiz

Bir Cevap Yazın