GEZİ NE İŞE YARADI

Bunca zaman geçti, anlamıyorsunuz.

Kimse kendi aklıyla sokağa çıkıp bir şeylere karşı çıkamazmış gibi hala dış mihrak arıyorsunuz.

Türk halkının, gencinin aklıyla alay etmeye çalışıyor kusura bakmayın ama elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz.

Üstelik komik duruma düşüyorsunuz. Ama ben kendi adıma bundan şikayetçi değilim, sayenizde gerçek mizahın ne olduğunu hatırladım.

Ülkede yolsuzluk, rüşvet, talan almış başını gidiyor siz yalana sarılmış “Gezi Parkı sidik kokuyordu, camide içki içildi” gibi zırvaların ardından iftira ile tehditle yol almaya çalışıyorsunuz.

Nafile bu çaba. Cin şişeden çıktı. Artık kimseyi uyutamaz, kimseyi korkutamazsınız.

Artık, halkın onayı olmadan, her ne kadar yan çizseniz de bir otobüs durağının dahi yerini değiştiremezsiniz.

İnanın bu halkı anlamak, dinlemek, tanımak için hala geç kalmadınız.
Azıcık etrafınızdaki kuru gürültü yerine “ötekileştirdiğiniz” halka ses veriniz.

Ben size kısa bir örnek anlatayım belki bir şeyler öğrenirsiniz. Bizim mahallede hala her gece insanlar toplanıyorlar. Kısa bir yürüyüşün ardından mahalledeki bir parkta çimlere oturup forum yapıyorlar. Gürültü olmasın diye alkış yerine bazı el kol hareketleri tespit etmişler. Elleri sallamak “destekliyorum”, çapraz hale getirmek “sıkıldık yeter”, kolları göğüs hizasında çevirmek ” konu değiştir” demek.

Fırsat buldukça ben de bu forumlara gidip dinliyorum. Son forumun gündemi neydi biliyor musunuz? “Seçimlerde oyunuza nasıl sahip çıkarsınız?” Sakın bunu hala bilmiyorlar mı diye dalga geçmeye kalkışmayın. Ben dahi yeni öğrendim. Foruma katılan mahalleli bir avukat arkadaş anlattı. Oylama bittikten sonra boş kalan zarfların yakılarak imha edilmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Daha önce sandık görevlisi olarak çalışan arkadaşların hiçbiri böyle bir uygulamadan haberdar değildi.

Ben katılamadım ama aynı arkadaşlar karar verdiler, hafta sonu da piknik yaptılar hep beraber. Anneler akşam ben parktan ayrılırken tartışıyordu, kim kek yapsın, kim börek, kim kurabiye, sarma da sarılsın mı? “Ben bir şey yapamayacağım, hastam var” diye yakınan birine verilen yanıt ise “Güler yüzün yeter” oldu. Gezi olayları yaklaşık 12 bin nüfuslu koca bir mahalleyi dost eyledi iyi mi?

Bir eylem bundan daha güzel bir sonuç verebilir miydi?


İlgili yazılar

BİZ BU FERMANI YIRTARIZ BE USTA!

Büyük Usta!Bir ferman yayınlatmışsın: “Ankara’ya giriş, 1. Meclisin önünde toplanmak yasak!” diye. Biz bu fermanı yırtarız be Usta! Para etmez

AK’lanmaları zor olacak!

AKP’li eski dört bakan hakkında yolsuzluk, rüşvet ve nüfuz kullanmaktan hazırlanan fezleke uzun uğraşılar sonunda TBMM’de görüşüldü. Ama ne görüşme.

YIKAMAZSIN BE HAİN!

Dindar ve kindar söyleminle, bu ulusun tüm değerlerine sataşıp duruyorsun. İnönü yetmedi, şimdi de Atatürk dönemiyle kendini kıyaslıyorsun. Çok övünüyorsun

Bir Cevap Yazın