HAYAL KIRIKLIĞININ ADI: DEVLET BAHÇELİ

Pek çok MHP’li arkadaşın aksine Sayın Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığının ülkemiz ve MHP için iyi olduğunu savunuyorduk. Bunu bugüne kadar MHP’ye oy vermemiş ve vermeyecek bir insan olarak yapıyorduk. Diyorduk ki, “Bahçeli, MHP’yi merkez parti yapıyor, saldırgan, her türlü sorunu kavga ile çözebileceğini düşünen ülkücü denilen gençliği disipline etti, Atatürk’e saygılı, Türk milliyetçisi ve cumhuriyet ilkelerinden taviz vermez.”

Ancak, itiraf edelim ki geçtiğimiz süreç bizi tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

-İlk büyük hatasını DSP-MHP-ANAP koalisyonunu bozarak, tek taraflı emri vakiler yaparak erken seçim kararı aldırmasında gördük. Üç iktidar partisi ile birlikte DYP de baraj altı kaldı. O seçimlerde AKP ilk seçimini kazandı.

-Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanlığına seçtirdi. Farklı davransaydı şimdi o koltukta daha tarafsız ve duyarlılıkları farklı bir isim oturuyor olacaktı. Gül’ün AKP’nin noteri gibi çalışması üzerine de sert eleştiriler yöneltti. İnandırıcılığı kalmadı.

-Hükümetin yargıyı denetim altına aldığı referandumda çalışmayarak, meydanlarda kendi partililerini bile ikna edemeyerek bugünkü AKP yandaşı yargının oluşmasına katkıda bulundu.

-Türban teklifini ilk partisi verdi. Anayasaya aykırı bulunduğu için yasalaşmadı belki ama, türbanın üniversitelerde serbest bırakılmasında AKP ile birlikte hareket etti.

-Başbakan Erdoğan’a ‘sağlık’ dilerken ipin ucunu iyice kaçırdı. “Biran önce iyileşip partisinin başına dönsün, yoksa ülkede kaos olur” diyerek ülkenin AKP’siz olamayacağını itiraf etmiş oldu. Öyleyse siz niye varsınız bir muhalefet partisi olarak.

-Öğretim birliğinin temeline dinamit koyan, laikliği çiğneyen, çocukların ve ülkenin geleceğini etkileyecek, AKP’nin cumhuriyetten rövanş alma olarak gördüğü 4+4+4 çalışmalarında hükümetin de önünde gitti. Her fırsatta “Bunu biz yaptık” diye övünüyor. Bu arada da hükümete yönelik yapmacık ve göstermelik muhalefet ederek göz boyuyor.

-Laikliği ve cumhuriyet ilkelerini aşındırma ve yok etmede AKP hükümetinin ve Başbakan Erdoğan’ın yörüngesine girmiş gidiyor. Adeta gizli ortak. Stepne gibi davranıyor.

Niçin böyle? AKP’nin politikasını izleyerek, dindar vatandaşlardan birkaç oy fazla almak uğruna. Aslı varken bu politikalar size oy getirmez Sayın Bahçeli.

Siz Sayın Bahçeli, son yıllarda yaptığınız hatalarla siyasi hayatımıza ‘büyük hatalar yapmış bir lider’ olarak girdiniz.
yakinplan’dan


İlgili yazılar

Sapıksınız sapık

Son günlerde kafa tasları açılsa, beyin değil iki kaba görülecek insanlar konuşmaya devam ediyor: -Annen de olsa eteğin diz üstü

Kobane Bahane Soytarılık Şahane

İki gün öncesine kadar Kobane’de IŞİD’ın yarattığı dram herkesi ortak bir noktada buluşturmuştu. Oysa HDP’nin yaptığı çağrılarla sokağa dökülenler, Türkiye’de

ZANA, KARDEŞ ÖCALAN YETMEZ. KARAYILAN DA…

“Herşey çok güzel olacak” diyerek bir açılım başlattılar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Habur girişi yaşandı, toplum ayağa kalktı. Fena oyuna geldiler.

Bir Cevap Yazın