İNÖNÜ’DEN ŞÜPHELENMEKTE HAKLIYMIŞIM…

Ben bazı yazarlar gibi, “ben söylemiştim” diyerek böbürlenenlerden değilim.
Ama, gelişmeler bazen böbürlenmeyi de gerektiriyor.
Daha önce bu sitede Reyhanlı olaylarıyla ilgili yazdığım yazıda, “Ben İnönü’den şüpheleniyorum” demiştim.
Gerçekten de öyleşmiş.
Yani şüphelenmekte haklıymışım.
AKP’nin iki numaralısı Karabük’te yaptığı bir konuşmada, 30 yıldan beri süren terör olaylarının suçlusu olarak İnönü’yü göstermiş.
İnönü, 88 yıl önce yani 1925 yılında yaptığı bir konuşma ile terörü ateşleyecek fişeği atmış.
Ne öngörülü insanmışım.
Bu ülkenin başına gelen kötülüklerin kaynağının İnönü olduğunu ortaya attığımda, bazıları bana kızmışlardı. Oysa, AKP’nin bir ve iki numaraları benim haklılığımı ortaya koyuyorlar.
Demokrasi kahramanı APO, İnönü’nün 1925 yılında yaptığı konuşmayı ilkokula gittiği ilk günden itibaren okuyarak belleğine kazımış ve aklı ermeye başladığında da düğmeye basarak terörü başlatmış. İnönü bir Kürt kökenli olarak Türk Milliyetçiliği yapmakla terörün başlamasının sebebi olmuş.
30 yıldan beri süren bu kanlı terör böylece haklılığını ortaya koymuş.
Bebek katili denilerek haksızlık yapılan demokrasi kahramanı Apo İnönü’yle hesaplaşmak için başlattığı terör savaşından yengi ile çıkmış.
Birileri, başta bulunanların İnönü takıntısına kapıldıklarını ileri sürerek bu hesaplaşmayı küçük görebilirler. Ancak, İnönü ile yatan, İnönü ile kalkan devlet büyüklerimiz baştan sona haklıdırlar.
Biz de aynı şeyi söylüyoruz.
Bu ülke ne çekiyorsa İnönü’den çekiyor. İngilizlerle işbirliği yaparak memleketi güzel güzel parçalanmaya götüren padişahımızı devirip, ümmetten millet, kuldan birey yapmanın ne alemi vardı. Hilafet ve saltanat içinde kul olarak yaşamak dururken, Cumhuriyet demek, demokrasi demek hangi fesat düşüncenin ürünüdür.
Sen tut, çok partili sistem diye demokrasiyi götürmeye kalk ülkeye. Bu bize uyar mı?
Devrimin içinde bire bir yer al. Hilafeti kaldır. Saltanatı yık.
İnsanların okumasını gerçekleştir. Okullar aç, hastaneler yap. Fabrikalar kur.
Bunlar yetmez mi İnönü’nün kötülüklerini anlatmaya?
Yetmez mi?
AKP’nin iki numaralısı haksız mı?
O Vahdettin olsaydı, okuyup avukat olamazdı! O, Cumhuriyet’in kurduğu kurumların en üst noktasına gelemezdi! Neden O ve O gibilerin rahatını bozdu İnönü? Oysa Onların dedeleri köylerinde ne mutlu idiler. Koyun otlatırlar, inek beslerlerdi.
İnönü, onları koyunluktan kurtararak büyük bir suç işledi.
Bu suç affedilmez, affedilmemeli..
Hesabı bir bir sorulmalı.


İlgili yazılar

SURVİVOR ASGARİ ÜCRET

Kahramanımız posbıyıklı değildir. Beyaz çoraplı ve yumurta topuk ayakkabılı heeççç değildir. Metrobüs erkeği bile değildir… Kendisi boğaza nazır yalıda oturan,

Biz Bu Filmi Daha Önce İzledik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNNTürk’te Ahmet Hakan Coşkun’un Tarafsız Bölge programında söylediği bir söz yüzünden organize bir saldırı içine

Çocukluğumun bayramları

Ali Karaşar Çocukluğumun bayramları; Lapa lapa kar yağan sokaklar, Hemen hemen her evde birkaç çocuğun bulunduğu güzel köyüm, Odun sobasının

Bir Cevap Yazın