Kim demiş Karabük’te CHP yok diye

Geçenlerde Bölgenin Sesi Gazetesi sitesinde yayınlanan küçücük bir yorum Karabük’te CHP tabanının başarıya hasret kaldığını, başarıya ulaşmak için de koşmaya hazır olduğunu gösterdi.

Anlaşılan o ki; Karabük’te organize olunabilse, kucaklaşılabilse, harikalar yaratacak bir taban var.

Parti içi demokrasinin tam anlamıyla çalıştığı bir ortamın yaratılması, üyeler bazında ön seçimin yapılabilinmesi tabanı da kitleleri de harekete geçirecek.

O zaman geriye ne kalıyor?

Birlik-beraberlikten başka.

Beklentisi olan olmayan, ülkeyi ve partiyi seven herkese görev düşüyor. Bu işin bir yerinden tutmaktır yapılması gereken. Karanlığa sövmek yerine bir mum yakmaktır.

Bu bir çağrıdır.

Kim nereye aday olacaksa olsun. Hedefi olan hedefine odaklansın. Ama, herkes diğer partiliyi sevmiyorum deme lüksünü bir kenara bıraksın.Bir araya gelinsin. Çay-kahve içilsin. Ülkenin ve Karabük’ün durumu masaya yatırılsın. Eskisi, yenisi parti için kafa yorsun. Kolkola girsin.

İl Başkanı görevden alınsın. Yerine ben olayım, ondan sonra da seçimlerde kendi adamımı aday yapayım düşüncesinden uzaklaşılsın. Genel Merkez, geçtiğimiz seçimde Karabük’te ön seçim demişti. Anlaşılan şimdi de öyle diyecek. Aday olacaklar, Genel Merkez’de birilerinin kapısında icazet almayı beklemek yerine üyeye ulaşsın. Böylece üye de olaya katılsın. Şimdiden çalışmalar başlasın. Kimse kimseye sen şöyle yaptın, ben böyle yaptım demesin.

Eski il başkanlarının da aday olmaya hakkı vardır, mevcut il başkanının da…Partiye emek vermiş herkesin aday olmak en doğal hakkıdır. Üye kim ne yapmışsa, kim ne söylemişse iyi bilir. Notunu ona göre verir.

Artık onu görevden aldıralım, kendimize yakın olanı atattıralım devri de geçmiştir. Oturulsun, birer çay içilsin. Boşalma olursa, ortak akıl işletilerek, üyelerin ve toplumun görüşü alınarak seçenek ortaya konsun.

Eski bir partili olarak tüm partililerimize, yöneticilerimize bu çağrıyı yapıyorum ve önümüzdeki seçimlerde CHP’nin bir milletvekili çıkarması için gece-gündüz, köy-bucak çalışmak görevimizdir diyerek partinin kişilik verdiği tüm arkadaşları göreve çağırıyorum.

Karabük’te CHP vardır. Karabük’te CHP’nin milletvekili çıkaracak gücü ve potansiyeli de vardır.

Bunu başarmak yurtseverlerin boynunun borcudur.

Saygılarımla.


İlgili yazılar

KUTLU DOĞUM HAFTASINDA AKLIMIZA GELENLER

Din! İnsanlık tarihi kadar eski ve hatta insanlığın oluşumundan daha eski bir kavram. Ve bu egemenlik, egemenlerin; o kutsalı her

Zavallı Başvezir!

Adam, Anayasaya göre ‘tarafsız’ cumhurbaşkanı, bunun için yemin etti. Adam, “Anayasa, kanun falan tanımam, ne istersem yaparım” diyor. Adam, “Ben

Cürmün kadar yer bile yakamıyorsun!

Bizden habersiz Ortadoğu’da yaprak kımıldamaz diyenler çocuklar ölürken nutuk atıyor. Filistin’de ölen çocukların sayısı 100’ü geçti. Çocuklar hangi ırktan hangi

Bir Cevap Yazın