MÜJDE… BAŞBAKANIMIZ ARTIK SIKINTI ÇEKMİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın güncellenmiş mal varlığı Başbakanlık resmi internet sitesi tarafından yayınlanınca rahatladık.

Biliyorsunuz. Kendisi çok sıkıntı çekti.
Yeri geldikçe, daha çok da seçim zamanlarında, “Altı delik ayakkabılarından”, “Simit sattığı dönemlerden” söz ettiğini hepimiz biliyoruz.

‘Parasızlıktan çocuklarını Amerika’da bir dostunun bursuyla okutmak zorunda kaldığını’ da içimiz sızlayarak kendi ağzından duymuştuk.

Sonrasında her fırsatta eleştirdiği bu rejim, bu cumhuriyet kendisine önce İstanbul belediye başkanlığı,sonra da Başbakanlık…

Eski Almanya Başbakanı Schröder’e söylediklerini duyunca üzülmüştük. 7 bin 720 lira maaş aldığı dönemlerde Alman Başbakana “Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun?” diye yakınmıştı.

Belediye başkanlığından sonra 10 yıldır da başbakan. O günlerden bu günlere geldi.

2010 yılındaki bildirimine göre bir yılda bankadaki parasında 1 milyon 26 bin lira artış olmuş. Ayrıca 25 bin sterlin, 199 bin dolar da eklenmiş varlığına.
Böylece Başbakanımız parasını bir yılda yaklaşık 1.5 milyon lira arttırmış.

Bildirime göre, toplam 3 milyon 390 bin 384 TL, 25 bin Euro, 199 bin 867 dolar serveti oluşmuş sayın başbakanın. Havuzlu villalarda oturuyor, çocukları iyi iş tutuyor. Sonuçta artık geçim sıkıntısı çekmiyorlar. Ne güzel.

Başbakanımızın para sıkıntısı çekmeyecek bir duruma geldiğini, artık torunlarını ‘arkadaşının bursu olmadan, kendi parasıyla Amerika’da okutabileceğini’ öğrenmek bizi çok mutlu etti.

Allah daha çok versin, son mal varlığı içimize su serpti.


İlgili yazılar

İnce Neden Kaybetti?

  CHP 18. Olağanüstü kurultayı bitti. Herkes Muharrem İnce’nin aldığı 415 oyu konuşuyor. Beklenenden fazla oy aldığını düşünüyorlar. Ben öyle

“OKULLAR HAYAT OLSUN!”

Milliyet Gazetesinin 23 Eylül 2013 tarihli sayısında Ordu Valisi Kenan Çiftçi, kentteki tüm okulları “ev kadınlarının kendi aralarında yaptığı altın

Kaos, Karmaşa Ve Panik

Son yıllarda Ortadoğu bataklığında neler oluyorsa, bizde de yaşanmaya başladı. Sanki bir Ortadoğu ülkesi gibiyiz. Ortadoğu şimdi bataklıktan da öte

Bir Cevap Yazın