OLMADI BE USTA….

Ne güzel yola çıkmıştık. Sizinle tanışınca hazine bulmuş gibi sevinmiş, çocuklar gibi şenlenmiştik. Büyük başarılara imza atacağımızı, sizden çoook şeyler öğreneceğimizi düşünmüştük. Birlikte aynı yolda yürüyecek olmak bizi heyecanlandırmıştı. “İşte ekip, işte ekip başı” demiştik.
Olmadı be Usta.

29 Şubat akşamı, gece yarısı yayına geçecek yakinplan.tv için büyük toplantımızı yaptığımızda içimiz içimize sığmıyordu. 5 günde iyi işler yaptıktan sonra, toplandığımız rakı masasında yüzler gülüyordu. Bizi sevdiğini, güvendiğini, birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, sitemize yapabileceğin büyük katkılardan söz ediyordun. Yaptığımız işin önemini 8 Mart’ta köşende, “Böyle bir ortamda meslek ilkelerine yürekleriyle bağlı bir avuç gazetecinin; ‘GÜCÜMÜZÜN FARKINDAYIZ’ sloganıyla doğdu. Lütfen bize dikkat edin, tırışkadan işler yapmayacağız” diye yazmıştın. Hatırlıyorsun değil mi?

Olmadı be üstad.

Her şey güzel giderken, sorun varmış hissini hiç ama hiç aklımıza getirmemişken ne oldu anlayamadık. Bir işe başlayıp sonra geri adım atmak doğaldır, her insan bunu yapabilir. Ustalar bile…

Yollarımızın ayrıldığını, daha doğrusu işi yarıda bıraktığını daha üç gün önce aynı masada hayal kurduğun kardeşlerine, arkadaşlarına,öğrencilerine Facebook mesajıyla duyurmak…bunu sen kendine yakıştırmış olamazsın.
Biz zaten yakıştırmadık.

….

Arkadaşlar anlatmıştı;
Telefonla başın pek hoş değilmiş usta..
Böyle olsa bile,
Geri dönmemek, konuşma inceliğini bile göstermemek…
Meslektaşlarına, kardeşlerine reva mı?
Onlar böyle bir muameleyi hak ettiler mi?

YAKIŞMADI BE USTA!

Okyanusta yüzen geminin kaptanı olmanı gönülden dilerim.
Saygılarımla.


İlgili yazılar

Yenikapı Kulları ve Laik Cumhuriyetin Sonu!

Dün yapılan miting günlerce konuşulacağa benziyor. Başından beri bu mitingin Tayyip Erdoğan’ın yeni rejimini onaylamaktan başka bir şey olmayacağını söyleyenler

Cumhuriyet bize baba yadigarıdır

Ortaca’da Ortaokuldaydım, İsmail Torbalı Amcamızın ceketinin dış cebinde gördüm ilk kez Cumhuriyet gazetesini. Cumhuriyet başlığı kalın harflerle, kanla yazılmış gibiydi.

Ramazanda nasıl beslenmeliyiz?

Bu sene de Ramazan ayı yaz sıcaklarına denk geliyor. Bu nedenle oruç tutanların iftardan sahura kadar olan dönem de çok

Bir Cevap Yazın