OLMADI KOMUTANIM… OLMADI!

Bu lafımızla sizden bizi kurtarmanızı beklemiyorum, sanırım bekleyen de yok. Siz kendi işinize bakın dış düşmanlardan ülkemizi, bayrağımızı ve ezan seslerimizi koruyun!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin muvazzaf ve emekli personelinin yargılandığı davalarda ” hedef alacak şekilde suç delilleri üretildiği, davalarda görev yapan adli kolluk, savcı ve hâkimlerin savunmanın görüşlerini dikkate almadığı, suç delillerini manipüle ettiği” gibi, bizzat başında bulunduğunuz kurum töhmet altında bırakılırken suç duyurusunda bulunmadınız.

Sarıkız, Ergenekon, Balyoz planları veya 28 Şubat söylentileri ve bu söylentilere dayanarak özgürlükleri elinden alınan yüzlerce vatansever hapislerde yatarken; haklı olduğunuzu, suçlamaların ve delillerin gerçekleri yansıtmadığını bugün olduğu gibi o gün de ifade ederek bu haksızlığı haykırabilirdiniz.

O nedenle olmadı komutanım!

Beş yıl beklediniz ve kadere bakınız ki o savcıların, hâkimlerin ve kolluk güçlerinin suçlu olduğunu bugün, yani sayın bakanlarımızın oğullarının rüşvet söylentilerine denk getirdiniz.

Ve dediniz ki; “bizim komutanlarımıza haksızlık yapıldı!”

Soruyorum!

Neden bu sayın bakanlarımızın oğullarının söylentilerinin olduğu; hatta kutular dolusu paraların bulunduğu veya odalarda para sayma makinelerinin bulunduğu zamana denk getirdin? Bu ayakkabı kutuları, para kasaları veya para sayma makineleri bulunmasaydı ne yapacaktınız?

Hatırlatalım; Başbakanın baş danışmanının “ kumpas” açıklamasından sonra bu savcı, hâkim ve kolluk kuvvetlerini suçlayan, eleştiren sadece siz değilsiniz.

Ergenekon ve Balyoz Davalarının “savcısı” olduğunu söyleyenlerin çok yakınları da komployu itiraf etmek durumunda kaldı.

“Yetmez ama evet”ciler…

Sahte Atatürkçüler, demokratlar ve aydınlar…

Kendilerine düşünür, yazar veya araştırmacı gazeteci diyenler de günah çıkarmaya başladı.

…..

Mustafa Kemal’in askerleri öngörü, strateji, taktik ve uzak görüş sahibidirler. Dengeli, yeri ve zamanı; haklıyı ve haksızı; adaleti ve adaletsizliği anında farkeder, ona göre strateji geliştirir.

Bu nedenledir ki olmadı komutanım.

Kendini savunamayan, tersaneleri tarumar edilmiş, hava savunması yapamayacak hale getirilmiş, komuta kademesi budanmış bir “aciz” kurum yöneticisi görüntüsü sergiledin komutanım

Bu arada…

Aslolan sizin kışlanızdan çıkmamanızdır.

Biz kardeşlerimizle olan kavgamızda orta yolu bulur sorunlarımızı çözeriz. Siz taraf olmayın!

Dün yaptığınız gibi bu ülkenin düşünen, tartışan, okuyan ve fikir sahibi olan beyinlerini yok etmeyin, asmayın!

Siz ülkemizi dış düşmanlara karşı koruyun. Biz, Atatürk’ün dediği gibi “muasır medeniyetler “ seviyesine çıkarız!


İlgili yazılar

Çocuklara mektup

Anneler çocukları için hep en güvenli ortamları yaratmak için çalışır. Ben de öyle yaptım. Kendinizi en çok evinizde güvende hissedin,

Torba

Köylüyseniz torba hayatınızın bir parçasıdır. İçinde neler taşımaz, neler saklamazsınız. Kimi zaman tarlaya giderken azığınız yer alır içinde. Azığınızı yanınızda

Muharrem İnce’nin yaşamından kime ne?

Başbakanının Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı toplantıyı hatırlayıverin. Dualar ediyor Başbakan. Bugüne kadar uymadığı, uygulamadığı dualarını Allah kabul etsin. Sözü, orada söylediği

Bir Cevap Yazın