POLİS HALK EL ELE

Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında yediği dayaktan ölüyor bir fidan. Adını artık hepimiz biliyoruz. Ali İsmail Korkmaz.

Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün ardından yetkililer suskun kalırken, bir başsağlığı mesajı dahi yayımlanmazken, belliki olayın iç yüzünü o zamandan bilen Vali “direnişçi arkadaşları dövmüştür” gibi saçma sapan bir açıklama yapmıştı.

Valinin o zamandan işin iç yüzünü bildiği bugün ortaya çıkıyor. Çünkü yayınlanan görüntülere göre, polis ile fırıncı, Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülesiye dövüldüğü sokakta el ele pusu kurmuş. Sokağa giren herkesi dövüyorlar.

Gözyaşlarımı tutamayarak kaydı izlerken polisi iyi, yardımsever göstermek ve polise karşı beslenen ön yargıları kırmak için üretilen o slogan takıldı dilime; “Polis Halk El Ele”

Gerçekten haklıymış sayın Erdoğan. Evinde zorla tutulan yüzde 50 meğer nelere kadirmiş.

O yüzde 50 gerçekten çok tehlikeliymiş. O yüzde 50 sokağa bırakılmamalıymış.

Çünkü akıl tutulmuş, vicdan yokmuş.

Çünkü fırıncı sokağa çıkıp polisle birlikte adam dövmeye başlamışsa memlekette, artık hiçbir şeye güven kalmaz. “Burası Suriye olmaz, burası Mısır olmaz, bizim insanımız birbirine kıyamaz” demek artık çok romantik kalıyor.

Ali ismail Korkmaz’ın annesini düşünüyorum, babasını… Bu görüntüler ben de deprem etkisi yarattıysa, kim bilir onlar ne hale gelmiştir. İçim öyle acıyorki, kalemim zehir saçacak, duruyorum… Ona kadar saymak için…
Dilim tekrarlıyor, “Polis halk El Ele”

Kayıtlar ortaya çıktıktan sonra İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Hürriyet gazetesine yaptığı değerlendirmede kullandığı şu cümleye de dikkatinizi çekmek istiyorum. Sayın Bakan diyorki; ” Bakın bir şey daha var. Ali İsmail evladımız hastaneye geldiğinde daha önce ameliyat olduğundan kalbi için coumadin hapını (kan pıhtılaşmasını önleyici) kullanmasına rağmen neden bu hastanede söylenmiyor? Kendisi mi söylemiyor veya getirenler mi söylemiyor? 8-10 basamak merdivenden düştüğü belirtiliyor. Bu hapı kullananlara ufacık bir darbe bile yapılmazmış. Bu çocuğun bunu kullandığı neden söylenmiyor? Tüm bunlar da inceleniyor.”

İstediğiniz kadar inceleyin tabi ama hâlâ hiç samimi değilsiniz. Hâlâ çok kalp kırıyorsunuz.

Unutmayalım, şimdi birkaç polis açığa alınsa, fırıncı birkaç yıl ceza alsa da bu geldiğimiz noktanın faturasını Türk milleti ödeyecek. Bizi bu noktaya sürükleyenleri vicdanları ile baş başa bırakırken, göz pınarlarınız kurusun inşallah demekten de kendimi alamıyorum.


İlgili yazılar

Erdoğan AB’ye Meydan Okumuş!!

Avrupa’lı ülkelerle Osmanlı’nın ve şimdilerde de Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ilişkileri tarihsel süreçte ortaya çıkan güçler dengesine uygun şekilde

“ANNENİZİN, EŞİNİZİN YÜZÜNE NASIL BAKIYORSUNUZ?”

Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın en önemli unsurlardan birisini oluşturan kadınlara çok büyük değer verirdi, bunu da dillendirmekten kaçınmazdı. Her

OKULLARDA SÜT DAĞITIMI

Okullarda süt tüketiminde yaşanan zehirlenme olayı, bize birkaç konuda ders vermektedir. Birincisi, çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerinin bu tür kampanyalarla yapılmasının ne

Bir Cevap Yazın