SEN NEYMİŞSİN BE FETULLAH GÜLEN

12 Eylül darbesini, 28 Şubat’ı övdünüz. Askerleri ve TSK’yı yere göğe sığdıramadınız bir dönem. Türkiye’nin gündemi, ‘darbecileri’,’darbeleri övenleri’ ve ‘darbeye teşebbüs edenleri’ içeri atmakla meşgulken, siz yine ‘sıyırdınız.’ Bu kez de darbelere ne kadar karşı olduğunuz konusunda göz boyamayı iyi becerdiniz.

Faaliyetlerini ‘gizlice’ yürüttüğünüz dönemlerde yandaşlarınıza, “Kendinizi saklayın, belli etmeyin. Zamanı gelinceye kadar ortama uyun. Gerekirse eşleriniz mini etek giysin, siz gerekirse içki için” yönündeki talimatlarınız ortaya çıktı.

Devlet, “Devleti ele geçirmemeniz için” çok uğraştı. Davalar açıldı, bu yolda sizinle yürüyenler gözaltına alındı, ancak sonuçta bugün hakkınızda açılmış ve yürümekte olan bir dava yok.

Yılmadınız, sessiz ve derinden, ‘gözyaşları akıtarak’ mücadelenizi sürdürdünüz.

Emniyeti ‘ele geçirdiğiniz’ uzun zamandır iddia ediliyordu. Devlet bürokrasisi içinde yuvalandığınız, kök saldığınız biliniyordu.

Son dönemlerde yargıya da hakim olduğunuz, TSK’nın ‘hedefinden’ çıktığınız konuşuluyor.

Geçmişte size karşı olan ‘solcuları’, size yakın olmayan liberalleri, iş adamlarını, masalarından içki, özel yaşamlarında sevgili değiştirmeler eksik olmayan ünlü gazetecileri, köşe yazarlarını, sahnede ve kameralar karşısında derin yırtmaçlı, transparan giysili sanatçıları(!) da bir biçimde ‘kafaladınız.’

Görevi Atatürk Cumhuriyetini savunmak, ilkelerini korumak, gericiliğe, yobazalığa, tarikat ve cemaatlere karşı olmak, laikliği yok etmeye çalışanlara karşı ödünsüz mücadele etmek olan CHP’yi de ‘hallettiniz.’

CHP’nin yeni genel başkanı ve pek çok parti yöneticisi artık size ‘saygılarını sunuyor’, sizinle görüşebileceğini dile getiriyor. Parti içindeki Atatürk karşıtı olanlara ses çıkarılmıyor, ‘Kemalistlerin ve ulusalcıların’ partiden temizleneceğini söyleyenlere hoşgörü gösteriliyor. Konu din, imam hatipler,kuran kursları, türban olunca ‘konuşmama’ kararı uygulanıyor.

CHP’nin eski genel başkanı, sizin düzenlediğiniz bir şenliğe mesaj gönderiyor. “Pensilvanya’ya saygılarını” sunmuşken, bu kez şükranlarını sunmayı da ihmal etmiyor.

CHP’yi bile bu hale getirdiniz.

Ne büyük adammışsın(!) sen Fetullah Gülen.

Hükümet mi?

Onları anlatmaya bile gerek yok. Yol arkadaşlığı yaptığınız, ‘devletin kozmik odalarına bile girme’ operasyonlarında birlikte hareket ettiğiniz hükümet ve onun başı, sizi Türkiye’ye davet etti, “Bitsin bu hasret” diyerek size olan duygularını ortaya koydu. Küçücük(!) çıkar kavgalarını aranızda çözebileceğinizin mesajını verdi. Devleti nasıl paylaşacağınız, ülkeye kimin hükmedeceği konusundaki anlaşmazlığınızı en kısa sürede çözeceğinizden de şüphemiz yok.

Onlarca radyo ve televizyonun, yüzlerce büyük sermayenin ‘gizli’ sahibi oldunuz.

Artık Türkiye Cumhuriyeti, bütün kurumları ve bu kurumlardaki yöneticileriyle, iktidarı ve muhalefetiyle, polisiyle askeriyle,yargısıyla sivil toplum örgütleriyle herkes size saygılarını sunmak, sizin gözünüze girebilmek için birbiriyle yarışır hale geldi.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni zapt ettiniz, fethettiniz.
Cumhuriyetin ilk yıllarında yenilen atalarınızın ‘intikamını’ alarak ruhunu şaad ettiniz. ‘Rövanşı almanın’ mutluluğunu yaşıyorsunuz şimdi.

İşin özü, yıllardır yürüttüğünüz mücadelenizin sonucunu aldınız.

Sen neymişsin be Fetullah Gülen.

Biz mi?

Biz hala Atatürkçüyüz, Kemalistiz.
Biz hala Cumhuriyet ilkeleri, laiklik diyoruz.
Tek yol gösterici ilimdir, bilimdir diyenlerdeniz.
Çağdaşlık, kadın erkek eşitliği yandaşıyız.
Dini siyasi çıkarları uğruna yalan yanlış, afyon gibi kullananlara karşıyız.
Toplumu millet olmaktan çıkarıp ümmete dönüştürme, insanları vatandaş olmaktan çıkarıp kul olmaya çalışanlarla mücadele etmeye kararlıyız.
İnsanların her türlü baskıdan uzak özgür düşünceli olmaları taraftarıyız.
Yani, kısaca ‘özgür insan’ arayanlarız.

Hiçbir makam ve paraya satılmamaya direnenleriz.


İlgili yazılar

Muharrem İnce’ye neden saldırıyorlar?

Muharrem İnce’nin herkesten uzak bir yerde tatil yaparken bira içmesini ağızlarına dolayanların derdinin din ve dine dair değerler olmadığı çok

BURSA NUTKUNU ANIMSAMA ZAMANI

Cumhuriyet rejiminin hükümeti emrediyor, Cumhuriyetin valisi Cumhuriyetin kuruluş kutlamalarını yasaklıyor. Üstüne bir de tehdit savuruyor. “Katılanlara izin verilmeyecek, müdahale edilecek”

Tek başına iktidar bitiyor…

7 Haziran Türkiye Cumhuriyeti’nin kader seçimi olacak. Halk ya bu düzeni yıkacak, ya da yıkacak… Başkanlık sistemine geçit vermeyecek. 400

Bir Cevap Yazın