Sıkıldık artık usta!

Ben hiç bu kadar “sorumsuz”bir iktidar görmedim.
Hatasız kul olmaz ama bizim hükûmet sütten çıkmış ak kaşık.
Ekonomik kriz kapıda, enflasyon hedef tutmuyor, vatandaş kan ağlıyor, büyüme zaten hayal kırıklığı, işsizlik her ailede büyük sorun ama iktidarın bunda hiç payı yok. Onlar her ile bir fabrika kurdular ama kimse gidip çalışmadı, vatandaş üretmedi, millet AVM’lerde para harcamayı tercih etti.
Zaten bu enflasyonu hep sebze-meyve fiyatları artırıyor, e vermeyince mabut neylesin Mahmut.
Terör örgütü PKK, istekleri yerine gelmezse yapabileceklerinin küçük bir bölümünü gösterdi. Ama biliyorsunuz bu konuda da iktidarın hiçbir sorumluluğu yok. Açılım yaptılar, saçıldı. Şımarık çocuklar gibi bu Kürtler. Yüz verdiler astarını istiyorlar.
Fakat bu konuda HDP’nin de hiç sorumluluğu yok. Onlar sadece halkı sokağa dökerek gövde gösterisi yapmak istediler. Ne bilsin garibanlar, sokağa inen halk zembereği boşalmış gibi sağa sola saldıracak. Yakıp yıkacak. Hatta IŞİD vari yöntemlerle canileşecek.
Ölümlerin vebali boyunlarına!
Fakat bir gerçeği daha görmüş olduk bu arada. Bir zamanlar ülkeyi domuz bağları ile titreten Hizbullah’ın nasıl serpildiğini.
Bölge terör örgütlerine terk edilmiş halde. Fakat siz üzülmeyin bu durum iktidarınıza bir halel getirmez, zira iktidarın bu konuda da hiçbir sorumluluğu yok.
Tarikatlara, cemaatlere kapılarını açıp, iktidarı onlarla paylaşarak büyüyebileceklerine inanacak kadar saflar. Saflar ama sorumlu asla!
Öte yandan, CHP memleketin en büyük sorunu. Nerede bir olay var CHP orada. Misal bir inşaat asansör düşmüş, içliler mi ölmüş, CHP orada. Madende göçük olmuş işçiler mi ölmüş CHP orada. Yoksuzluk iddiaları bacayı sarmış, CHP soru önergeleri ile iktidarı sıkıştırıyor. 7’den 70’e herkes istediği gibi giyinsin, okula nasıl isterse öyle gitsin diyorlar, CHP hep yanlış anlıyor. İktidar tasarruf tedbirlerini devreye sokuyor, herkes haddini bilecek harcamayacak, CHP memura seyyanen zam yapılması için kanun teklifi veriyor.
CHP soruyor; Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nde 20 Mart 2014 tarihinde bir polis ile bir astsubayı şehit eden, bir vatandaşı da öldüren IŞİD terör örgütü üyesi 3 terörist Çendrim Ramadani, Muhammed Zakiri ve Benjanin Xu için de MİT Yasası 6. Maddesinin (Başka ülkeler iade edilme hali) devreye sokulduğu iddiası doğru mudur?‏
Sayıştay, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturmasının şüphelilerinden eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış döneminde Avrupa Birliği Bakanlığı’na ‘Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’ (IPA) kapsamında Türkiye de kullandırılmak üzere Avrupa Birliği tarafından tahsis edilen 58 Milyon Euro tutarındaki Fonların kayıp olduğunu ve takibinin yapılamadığını belirlemiş. Kayıt altına alınmayan fonların toplam tutarının Sayıştay raporunda belirtildiği üzere 58 Milyon Euro olduğundan hareketle; bu durumda 58 Milyon Euro nereye gitmiştir? Nereye harcanmıştır?
Eyyy CHP, olan biten her şeyin müsebbibi sensin. Otur oturduğun yerde.
Bu arada memlekette olumsuz her şeyin bir sorumlusu da millet.
Zira vandallığın bir maliyeti var.
Yaktıkları yıktıklarının bedelini karşılamak halka düşüyor.
On yıllardır biz sade vatandaşlar ödediğimiz vergilerle devleti finanse ediyoruz.
Kimse bize sormuyor, PKK okul yaktı tekrar yaptırmak ister misin?
Bölge esnafının zararını karşılamak için referandum yapıyoruz, ne dersin?
Bölge halkı kaçak elektrik kullanıyor, senin faturandan karşılayalım mı?
Bu konularda azıcık konuşmaya kalkışsan “Beyaz Türk” olarak damgalanıyorsun.
Bölge ile ilgili bu sıkıntılar bitmeden hükümet kapılarımızı binlerce mülteciye açtı.
“Cumhurbaşkanlığı bütçesinden yüzde 49 kesinti yapılacak, bu meblağ ile mülteciler desteklenecek” şeklinde bir açıklama duydunuz mu hiç? Duymazsınız, çünkü Cumhurbaşkanlığı bütçesine yüzde 49 zam yapılacak. E haklılar, bunca olumsuzluktan hanedan etkilenmesin!
Yardım isteyene yardım etmek fıtratımızda var. Ancak, sıkıldık artık, siyasetin oyunlarından.


İlgili yazılar

YORUMSUZ

Emeksiz zengin olanın Kitapsız bilgin olanın Sermayesi din olanın Rehberi şeytan olmuştur (Yunus Emre) Gönlünü yıkayıp arıtmamışsan Habire abdest alıp

Siyaset Ve Nezaket

Gazeteci arkadaşımız Özgür Çimen, sosyal medya hesabında siyasetçilerin son günlerdeki açıklamalarıyla ilgili bir paylaşım yapmış. Diyor ki; “Deniz Baykal’ın da

CHP’yi yöneten kafa!

Adam yıllardır partinin içinde. Üst yönetiminde… Genel Başkan Yardımcısı. Partinin iktidar olması için politika üretilmesi gereken makamda. Ama… Genel geçer

Bir Cevap Yazın