Siz hala şaşırıyor musunuz?

“Montaj montaj diye bağırdılar”, ortaya dökülen ve demokratik bir ülkede dedikodusu dahi hükümet devirecek nitelikte olan ses kayıtları için Adli Tıp Kurumu “montaj yok” raporu verdi.
Dönemin başbakanı istedi, suçu itiraf eden bakan dahil, tüm bakanlar istifa etti. Ne değişti? Hiçbir şey, onlar aylık 15 bin TL üzerindeki maaşlarını tahsil etmeye devam ederek, daha evvel istiflediklerinin de üzerine yatarak hayatlarına devam ediyorlar.
Zihinlerde en çok rüşvet saat kaldı. Değerinin nereyse 1 milyon liraya yakın olduğu söylenen saat için TBMM kürsüsünden sözde fatura olduğuna inanmamız gereken bir belge salladı Zafer Çağlayan. “Parasını ben ödedim” dedi.
Gümrük Bakanlığı’nca yapılan takibat sonu ortaya çıktı ki; saat ülkeye kaçak yollarla sokulmuş. Çağlayan, 250 bin TL cezayı tıpış tıpış ödemiş.
Ancak bu da tapelerin gerçek olduğuna kanıt sayılmadı.
Evinde dolarları istifleyen ayakkabı kutusu koleksiyoncu genel müdür için Halk Bankası avukat tutmuş, 1 milyon TL ödemiş. Dudağınız uçukladı mı?
Bunlar yutulan büyük balıklar.
Bu kadar eli kolu uzun olmayan Milletvekilleri, danışman adı altında çalıştırdıkları personelin maaş kartlarına el koymuşlar, hatta bazıları bu danışmanları taşeron şirketlerde işe koymuş, TBMM’den ödenen paraya el koyuyormuş. Siz kırk yıl düşünseniz bunu yapma aklınıza gelir mi?
Açılım süreci dedikleri konu geldi Güney Doğu Anadolu’dan Türk askerinin ve polisinin çekilmesine dayandı.
Hoş zaten epeydir orada bir varlık gösterdikleri söylenemezdi.
Ancak, Terör örgütü KCK elebaşılarından Sabri Ok, gündemlerinde silah bırakmanın olmadığını bir kez daha açıkça belirtti. “Biz nereye çekileceğiz, polis ve asker çekilsin” dedi.
Demirtaş da diyor ki; “Siz bu sözleri verdiniz. Aksini söylüyorsanız tutanakları açıklayın da görelim”.
Biz artık hiçbir şeye şaşırmıyoruz değil mi sevgili arkadaşlar…
Tüm bu iddiaların ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, İmralı canisinin itibarının derdinde. HDP’yi Öcalan’ı zor durumda bırakmakla suçluyor.
Önümüze konulan Güvenlik Paketi, emin olun bu muhalefet böyle oldukça yakında çıkacaktır, tüm ülkede OHAL sistemi dayatıyor.
Kadına yönelik şiddetin konuşulduğu toplantıda, Kadın’dan sorumlu bakana soru sormak isteyen kadın tartaklanarak dışarı çıkarılıyor.
Belli ki bu arkadaşlar ailelerinden de öğretmenlerinden de hiç ahlak dersi almamışlar…
Bu yüzden okullarda Ahlak Dersi şart!
Değerli arkadaşlar gemi azıya almış gelmekte olan düzen faşist bir düzendir.
Halk kaynar suya alıştırıla alıştırıla atıldığı için kaçmaya çalışmayan kurbağa gibi.
Artık hiçbir şeye şaşırmıyoruz.


İlgili yazılar

Nafile turları seçimde mi bitecek?

Malum, 10 Ağustos’ta Türkiye’miz önemli bir seçim yaşayacak.Bu seçim kimine göre  cumhurbaşkanlığı, kimine göre de başkanlık seçimi olacak.İktidarın adayı 2007

Nereye Kadar İnanacaksınız?

Dediklerinin hep tersini yaptılar. Oy verdiniz. Yalan söylediler, aptal yerine koydular, aklınızla alay ettiler. Oy verdiniz. Büyük yolsuzlukları ortaya çıktı,

Tanıma ve tenfiz davaları

Değerli dostlarım bugünkü hukuki bilgilendirme yazımda Tanıma Tenfiz davalarından bahsetmek istiyorum. Yabancı bir ülkede verilen mahkeme kararı diğer bir başka

Bir Cevap Yazın