Türk kadını köhne anlayışa izin verme!

Türk kadını köhne anlayışa izin verme!

Nüfus sayımında toplama dahil edilmiyorlardı, aile hayatında haremlik-selamlık vardı, yüzlerini peçeyle örtmek kanunlar nedeniyle zaruriydi, evlenme, boşanma ve miras işlerinde ikinci plandaydılar ve devlet memuru olamıyorlardı.

Osmanlı dönemi Türk kadınıydı onlar.

Atatürk ile birlikte bunların hepsi değişti.

Kadınların insan haklarından eşit olarak yararlanması için gerekli adımlar atıldı.

Atatürk’ün kadın hakları konusunda getirdiği köklü değişiklikler, akılcılık ve laiklik ilkesinin benimsenmesi ile başarıldı.

Kurtuluş mücadelesinde, cephe gerisinde en büyük savaşı veren Türk kadını için bu haklar birer lütuf değil, kazanılmış haktı.

Bugün yaşadığımız tüm olumsuzluklar Cumhuriyet devrimlerinin tamamlanmamış olmasından kaynaklanıyor.

Onun için sevgili hemcinslerim silkelenin.

Atatürk’ün ölümünün üzerinden 76 yıl geçti.

Yeni bir kurtarıcı beklemek gerçekçi değil. O’nun gösterdiği muasır medeniyet hedefine doğru yürüyecek olan bizleriz.

Bugünlerde Atatürk düşmanlığı gemi azıya aldı tam gaz ilerliyor.

Ancak Türk kadını unutmamalı; 20. yüzyılın en büyük bağımsızlık mücadelesini kazandıktan sonra, dudak uçuklatan bir kültür devrimi yaparak sadece Anadolu’da değil Ortadoğu’dan Güney Amerika’ya kadar tüm ezilen halklara örnek olan büyük önderi putlaştırarak boş bir figüre dönüştürüp halkından koparmaya kalkışanların karşısında Türk kadını durmalı.

Bırakın topu, tüfeği ayağında ayakkabı, sırtında gömlek olmayan bir milleti ‘kurtuluş ancak senin iradenle olacaktır’ diyerek ikna eden anıtsal bir kişiliktir Atatürk.

Başlattığı devrimleri tamamlamak için tek gereken şey zamandı, büyük önderin nefesi yetmedi.

Aydınlık bir gelecek için Atatürk’ün başlattığı aydınlanma devrimini tamamlamak kadınların görevidir.

Türkiye “dervişler ve müritler ülkesi” olmaya evriliyor.

Türk kadını artık sindiği köşelerden çıkmalı, 12 yıldır tüm izlerini memleketten silmeye çalışan bu yobazlara ve yobazlığa karşı sesini yükseltmeli. Emperyalizmin kıskacından memleketi kurtaracak gücün kendisinde olduğunu görmelidir.

Müsaadenizle benim kızıma verilmiş bir sözüm var şimdi Anıtkabir’e gidiyorum.

Buyrun hep beraber olalım…


İlgili yazılar

AOÇ’deki Atatürk Evi Sit olmaktan çıkarıldı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun güvenliği gerekçesiyle yeni adımlar atıldı. AOÇ’ye yapılan ve halkın tepkisini çeken Cumhurbaşkanlığı Sarayı, bölgeye yayılmayı sürdürüyor.

MHP’li Aydın: Hükümeti AKP-CHP kuracak!

1999′daki DSP-ANAP-MHP koalisyonunun arabuluculuk yapan ardından da Bayındırlık Bakanı olan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, AKP’nin de CHP’nin de koalisyona

Bilal dönmemek üzere uçacak!

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındayazdıklarının doğru çıkmasıyla fenomen haline gelen Fuat Avni, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlarda

Bir Cevap Yazın