UYANMA ZAMANI

Türkiye’nin canını yakan terör olayları, PKK ile müzakere etmenin bedeli olarak görülmeli.

Müzakere karşılıklı alışveriş demektir. İki taraf olur, istekler ortaya konur, “sen şundan vazgeç, ben de bundan” pazarlıkları kurulur.

Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de bu tür müzakerelerin yapıldığı, alışveriş konularında bir noktaya gelindiği anlaşılıyor. Kamuoyundan saklanan pazarlıklarda hangi noktalarda anlaşıldığı, PKK’nın terörden vazgeçmesi karşılığı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin devlet adına neleri gözden çıkardığı açıklanmadı.

Bütün herşey, Amerika’nın bilgisi dahilinde, ancak Türk kamuoyundan saklanarak yürütüldü.

İşler çığrından çıktı, terör arttıkça arttı, “Analar daha çok ağladı.”

Daha da ileri gidildi, TBMM’de yer alan, PKK’nın uzantısı olduğu bilinen partinin milletvekilleri anlaşmalı bir yol kesme olayında teröristlerle kucaklaştı, “kentlerde buluşma” sohbetleri yapıldı.

Bu durumda soru şu:
Hala ‘terör olayı TBMM’deki dört parti bir araya gelsin, sorunu çözmek için yol bulunsun’ demek ne kadar akla, mantığa uygun?

Terör destekçisi, teröristle kucaklaşan, devlete meydan okuyan, artık hiçbir kanunu tanımayan milletvekillerinin bulunduğu parti ile oturup terörün nasıl çözüleceğini konuşmak akıllaca mı?

Onların ne söyleyeceği, ne isteyeceklerini bilmek çok mu zor, böyle bir masaya oturmak, ‘terörle müzakere’ olmayacak mı?

Bunca olay sonrasında hala “Elinde silah olanla müzakere etmeyiz, uzantıları ile ederiz” demenin yanlışlığı ortaya çıkmadı mı?
Artık uzantıların eli de ‘kanlı’ değil mi?

Artık daha gerçekçi olmanın, hayal aleminden uyanmanın zamanı gelmedi mi daha?


İlgili yazılar

23 NİSAN’I KUTLAMAYA YÜZÜMÜZ KALDI MI

21 Mart Diyarbakır… terörist başının boy boy posterleri, terör örgütünün sözde bayrakları. Bölücü sloganlar atılıyor, Kemalist, laik devletin yıkılacağı, AKP-PKK

DÖNECEK – SATIN ALINACAK 7 MİLLETVEKİLİ ARANIYOR

Türkiye’yi bölmek, Türk Ulusu’nu etnik ve mezhepsel olarak ayrıştırmak için milletvekili borsası açıldı. Başbakan, Sultan, Padişah, geleceğin Başkan’ı, tek adam

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ “AŞKI”

Soru şöyle: “Bugün bir haber okudum, verdiğim linkten sizde okuyabilirsiniz. 16 yaşındaki kız öğrenci 53 yaşındaki öğretmene kaçıyor. Bu tür

Bir Cevap Yazın