UYANMA ZAMANI

Türkiye’nin canını yakan terör olayları, PKK ile müzakere etmenin bedeli olarak görülmeli.

Müzakere karşılıklı alışveriş demektir. İki taraf olur, istekler ortaya konur, “sen şundan vazgeç, ben de bundan” pazarlıkları kurulur.

Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de bu tür müzakerelerin yapıldığı, alışveriş konularında bir noktaya gelindiği anlaşılıyor. Kamuoyundan saklanan pazarlıklarda hangi noktalarda anlaşıldığı, PKK’nın terörden vazgeçmesi karşılığı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin devlet adına neleri gözden çıkardığı açıklanmadı.

Bütün herşey, Amerika’nın bilgisi dahilinde, ancak Türk kamuoyundan saklanarak yürütüldü.

İşler çığrından çıktı, terör arttıkça arttı, “Analar daha çok ağladı.”

Daha da ileri gidildi, TBMM’de yer alan, PKK’nın uzantısı olduğu bilinen partinin milletvekilleri anlaşmalı bir yol kesme olayında teröristlerle kucaklaştı, “kentlerde buluşma” sohbetleri yapıldı.

Bu durumda soru şu:
Hala ‘terör olayı TBMM’deki dört parti bir araya gelsin, sorunu çözmek için yol bulunsun’ demek ne kadar akla, mantığa uygun?

Terör destekçisi, teröristle kucaklaşan, devlete meydan okuyan, artık hiçbir kanunu tanımayan milletvekillerinin bulunduğu parti ile oturup terörün nasıl çözüleceğini konuşmak akıllaca mı?

Onların ne söyleyeceği, ne isteyeceklerini bilmek çok mu zor, böyle bir masaya oturmak, ‘terörle müzakere’ olmayacak mı?

Bunca olay sonrasında hala “Elinde silah olanla müzakere etmeyiz, uzantıları ile ederiz” demenin yanlışlığı ortaya çıkmadı mı?
Artık uzantıların eli de ‘kanlı’ değil mi?

Artık daha gerçekçi olmanın, hayal aleminden uyanmanın zamanı gelmedi mi daha?


İlgili yazılar

Ebertplatz Meydanı’nda İsyan Ateşi

Ebertplatz Meydanı’nda başlayan ve 2 km güzergâhındaki yürüyüşe; Hollanda, Belçika, İsviçre, Belçika, Danimarka ve Avusturya’dan katılan Türkler de katıldılar. Soma,

Çanakkale savaşlarından Mustafa Kemal’i silemezsiniz…

Çanakkale Savaşlarının ve Zaferinin 100. Yılını kutluyoruz… Çanakkale Savaşları Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirmiş, büyük olaylardan biridir… İstiklal Marşımızın

Adam Gibi Adam Ecevit!

Bülent Ecevit. Türk siyasetine damga vurmuş önemli bir lider. Amerika’nın ve İngiltere’nin baskılarına direnerek Kıbrıs Barış Harekatı emrini vermiş Başbakan.

Bir Cevap Yazın