ZANA, KARDEŞ ÖCALAN YETMEZ. KARAYILAN DA…

“Herşey çok güzel olacak” diyerek bir açılım başlattılar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Habur girişi yaşandı, toplum ayağa kalktı. Fena oyuna geldiler.

Baktılar oy gidecek, en sert şekilde milliyetçilik yaptılar, PKK’ya verdiler veriştirdiler. Sanki pazarlık yapan, rezaletten sorumlu onlar değilmiş gibi.

Sonrasında ortaya çıkan Oslo müzakerelerinin üzeri de çabuk örtüldü.

Başbakan Erdoğan, en ağır sözlerle PKK’yı ve Meclis’teki uzantısı BDP’yi eleştirirken, geçmişte yaşanan ‘yemin krizi’ ile Türk-Kürt gerilimini en yüksek dozda ateşleyen Leyla Zana, birden bire “Başbakan bu sorunu çözecek kişidir” dedi.

Hemen kendisine randevu verildi. Başbakanlık konutunda PKK’nın sözcüsü gibi isteklerini sıraladı. Oslo’da yarım kalan görüşmeler Başbakanlık konutunda devam etti.

Zana’nın(yani PKK terör örgütünün) isteklerinde bir değişiklik yoktu.

-Oslo müzakereleri devam etsin
-Öcalan’a ev hapsi
-Ana dilde eğitim

Zana, Başbakan Erdoğan’ın kendisini büyük bir olgunlukla ve ilgiyle dinlediğini açıkladı.

Şimdi de Abdullah Öcalan’ın kardeşi ve Öcalan’la en son görüşen kişi olan Mehmet Öcalan’dan, “Başbakan bu meseleyi çözer. Umudum bu yöndedir” açıklaması geldi.

Artık Başbakan Erdoğan’ın yine Başbakanlık konutunda kardeş Öcalan’a randevu vermesi bekleniyor.

Bu açıklamaların (Zana ve kardeş Öcalan’ın) ‘kendi insiyatifleri’ ile yapıldığını, bir planın parçası olmadığını, bundan PKK veya Öcalan’ın habersiz olduğunu düşünen ahmaklar var mıdır, bilemeyiz.

Anlaşılan o ki, Başbakan Erdoğan’ın övülmeyi, pohpohlanmayı, sırtının sıvazlanmasını, “Sen büyük adamsın, cumhuriyet tarihinde yapılmayanları yapıyorsun, tabuları yıkıyorsun” gibi uçuk sözleri ne kadar sevdiğini yeni anlamışlar.

Başbakana gaz verip, dolduruşa getirmenin amaçlarına ulaşmada önemli rolü olacağı akıllarına yeni düşmüş.

Ama bu yetmez. Bu gidişle, son olarak “Güney Kürdistan’la birleşiriz” gibi saçma bir tehdit dile getiren, Mehmetçiklerin ve vatandaşların akan kanından sorumlu Kandil’deki Karayılan da Başbakan Erdoğan’a olan inancını dile getirmeli.
“Erdoğan’a güveniyorum, büyük adamdır, sorunu çözerse o çözer” demeli.
Demeli ki Başbakan Erdoğan, istenen herşeyi verme kıvamına gelsin.


İlgili yazılar

Özgecan’ın katilleri iktidarda

AKP iktidarı dönemi, kadına karşı şiddetin arttığı, kadın cinayetlerinin en çok işlendiği yıllar. Ne bekliyordunuz? Yıllardır yazmaktan parmaklarımız aşındı, söylemekten

KILIK KIYAFET: ZİHİNSEL AYRIŞMADAN FİİLİ AYRIŞMAYA

Okullarda kılık kıyafet konusunu abarttığımız, biçime odaklanarak özü kaçırdığımız söyleniyor. Kimin ne giydiğinin ne önemi var diyor, bu arkadaşlarımız. Keşke

Özrünü Kabul Etmiyoruz

14 yıl ülkeyi yöneteceksin. Bunun 10 yılında tek adam olacaksın. Bütün hayatında laik cumhuriyet ve Atatürk’e düşmanlığı yapacaksın. “Osmanlıda sıradan bir

Bir Cevap Yazın