Çankaya’da İspanyol filmleri haftası başlıyor

Çankaya’da İspanyol filmleri haftası başlıyor

Başkent Ankara, Mayıs ayının son haftasında İspanyol sinemasına ev sahipliği yapıyor. İspanya Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen İspanyol Filmleri Haftası, son dönemde çekilen beş önemli İspanyol filmi seyircilerle ÇSM’de buluşacak.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankaralı sinemaseverleri İspanyol Filmleri Haftası’yla buluşturuyor. Hafta boyunca gösterilecek filmlerin tamamı ücretsiz. İspanya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen hafta kapsamında yer alan filmler, 19.00’da başlayacak. 25-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, İspanyol Sineması’nın klasikten polisiyeye ve yetişkinler için çizgi filme kadar farklı türlerinden örnekleri gösterilecek.

Haftanın programı ise şöyle:

25 ve 30 Mayıs: Kapalı Gözlerle Hayat Kolay (Vivir es Fácil con los Ojos Cerrados) David Trueba, 2013
26 ve 31 Mayıs: Kırışıklar (Arrugas) Ignacio Ferreras, 2011
27 Mayıs: Büyükbaba (El Abuelo) José Luis Garci, 2000
28 Mayıs: Korkma (No Tengas Miedo) Montxo Arméndariz, 2011
29 Mayıs: Alçaklara Huzur Olmayacak (No Habrá Paz para los Malvados) Enrique Urbizu, 2011


İlgili yazılar

BELEDİYE TİYATROSUNDA”MANİDAR” OYUN

Yolsuzluk ve rüşvet nedeniyle 4 bakanın istifa ettiği, Başbakan Erdoğan’ın yolsuzluk ve kayırmaya yönelik her gün bir ses kaydının yayınlandığı bir dönemde Yenimahalle Belediyesi çocuk oyunu “Çiftlikteki hırsız”ı sahneye koydu. Oyun, çocuklara çalışarak kazanmanın erdemini anlatıyor.

Nejat Birecik de yandaşmış!

Devlete bağlı sanat kurumlarını yok etmeyi amaçlayan Türkiye Sanat Kurulu (TÜSAK) Yasa Tasarısı Taslağı’nı savunan tiyatro oyuncusu Nejat Birecik’in Devlet

Erol Büyükburç : Dudaklarımda şarkısın

Unutulmaz 45’liklerin unutulmaz sanatçısı Erol Büyükburç. Lise yıllarında kurduğu ilk müzik grubuyla, Florya plajında müzik yaptı. İstanbul Belediyesi Konservatuvarı’na giden Büyükburç,

Bir Cevap Yazın