Kadıköy’de TESAK söyleşileri Doğan Hızlan ile başlıyor

Kadıköy’de TESAK söyleşileri Doğan Hızlan ile başlıyor

Kadıköy’ün mimarlık ve kültür mirasının değerli bir örneği olan Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi 2014-2015 sezonu 18 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

120 bin kitap kapasitesiyle Kadıköylülere ve İstanbullulara Hizmet veren TESAK; Edebiyat eleştirmeni ve yazar Doğan Hızlan ile 50 Kuşağı edebiyatını ve yıl dönümleri kutlanan yazarlarla ilgili anılarla iç içe geçen sohbetiyle Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde açılış söyleşisi gerçekleştirecek.

Ayrıca; “Bir Kadıköy’ü Sergisi: Belgelerin Kağıtların Anlattıkları” sergisinde; Selamiçeşme Park Ağaç ve Bitki Örtüsü haritası, eski Kadıköy haritaları, İtalyan Dışişleri Bakanlığı’nca gönderilmiş belgeler, Fransızca Sirkeci-Haydarpaşa feribot seferi proje kitapları, Schweizer Illustrierte ve I’llustration dergi kapakları, zabıt varakaları, Kadıköy Belediyesi’ne ait imza defterleri, şehadetnameler (diplomalar), Osmanlıca mektup, kartpostal ve belgeler, günlük ciltleri, 1900’lerden kalma siyah beyaz fotoğraflar, Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesinde 18 Ekim- 30 Kasım tarihleri arasında görülebilecek.

Program şöyle:

Doğan Hızlan ile “Edebiyatımızda 50 Kuşağı ve Anımsattıkları” söyleşisi
Tarih: 18 Ekim Cumartesi
Saat: 15.00
Yer: Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi (Eski Şehremaneti Binası)

Bir Kadıköy’ü Sergisi: Belgelerin – Kağıtların Hatırlattıkları
Tarih: 18 Ekim- 30 Kasım
Saat: 10.00-18.00
Yer: Tarih Sanat ve Edebiyat Kütüphanesi (Eski Şehremaneti Binası)


İlgili yazılar

Eşi için besteledi

1966 yılında Ankara’da doğdu. gitar çalışma­larına 1989 yılında Ertuğrul İlerisoy ile başladı. Ricardo Moyano, Marco Socias ve Carlo Dominiconi gibi

Siyah kasket ilkeli siyaset!

Mavi gömlek, siyah kasket, ilkeli siyaset… Karaoğlan’ı andık mezarı başında. Bu halk onun gibi tevazu sahibi, dürüst bir lidere hasret.

Başkan’dan Kültüre destek!

Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Üzüm Karpuz ve İpek Halıcılığı Kültür Sanat Festivali’nin 17’incisi İç Anadolu

Bir Cevap Yazın