“EŞİM GEÇEN SEÇİME GÖRE DAHA RAHAT”

“EŞİM GEÇEN SEÇİME GÖRE DAHA RAHAT”

Sevim Kılıçdaroğlu, miting için geldiği Eskişehir’de gazetecilerle sohbet ederken sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı protestoları sırasında 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın polis ve siviller tarafından dövülerek öldürülmesinin çok acı bir olay olduğunu ifade ederek, “Ben o olayın ardından kabus gördüm. Hepimizin çocuğu olabilirdi hiçbirimizinki de olmayabilirdi. Onu göz göre göre öldürdüler. Bir de o şekilde bir ölüm… Ne söylenebilir ki gitti…” diye konuştu.

-“ANNEANNE HEP GAZ ATIYORLAR…”-

Gezi Parkı protestolarına katılıp katılmadığına ilişkin soruya Sevim Kılıçdaroğlu, “İstanbul’dakilere katıldım. Birkaç kez katıldım. (Slogan attınız mı?) Pek slogan da atmadım kan ter içinde kaldım. Çocuklar güzel slogan atıyordu. Kızlarım gitti, oğlum Kerem geç geldi ama sonrasına yetişti. Çok üzülüyordu katılmayacağını düşünüp; ‘anne yetişemeyeceğim’ diyerek endişe yaptı. Ben de ‘oğlum insanlar kalmayacak ortada, önüne geleni öldürüyorlar’ dedim” diye konuştu.
Torununun da Antalya’da eylemlere katıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Torunum da katıldı Antalya’dan telefon edip ‘Ya anneanne hep gaz bombası atıyorlar, katılmamaya karar verdim’ dedi” ifadelerini kullandı.

-“SÖYLEM” ESPRİSİ-

Sevim Kılıçdaroğlu, yoğun miting programına ilişkin “Bazı illere gideceğim” derken “Kemal Bey’in zinde kalması için özel hazırlık var mı?” sorusuna, “Miting sürecinde sesi ve sağlığı ile ilgili doktorlar yardımcı oluyor. Kendi bildiğimiz hususta, dededen gördüğümüz şekilde bir şeyler yapıyoruz. İnsan daha iyi oluyor” dedi.
CHP liderinin mitinglerdeki konuşma performansının da sorulması üzerine Sevim Kılıçdaroğlu, “Alıştı artık bazı şeylere. Geçmiş dönemlere göre daha rahat görüyorum. Yorgunluk tabi ki olur ama daha rahat olduğunu görüyorum. Söylemleri sorarsanız ona bir şey demeyeyim” diye konuştu.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: İnancımızda çalıyor ama çalışıyor yok

CHP lideri Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl, “Meyveler sizden, fidanlar bizden” etkinliğine katıldı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inen CHP

Sarp Kuray CHP’ye Üye Oldu!

68 kuşağının önemli isimlerinden Dev-Genç’in kurucusu 71 yaşındaki Sarp Kuray ömrünün sonunda CHP’li oldu. Kuray’ın CHP üyeliği rozetini Genel Başkan

Koç: Mehmet Şimşek oyunu CHP’ye verecek mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç Türkiye’nin sorunlarına çözüm olacak proje ve programla seçime hazır

Bir Cevap Yazın