“EŞİM GEÇEN SEÇİME GÖRE DAHA RAHAT”

“EŞİM GEÇEN SEÇİME GÖRE DAHA RAHAT”

Sevim Kılıçdaroğlu, miting için geldiği Eskişehir’de gazetecilerle sohbet ederken sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı protestoları sırasında 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın polis ve siviller tarafından dövülerek öldürülmesinin çok acı bir olay olduğunu ifade ederek, “Ben o olayın ardından kabus gördüm. Hepimizin çocuğu olabilirdi hiçbirimizinki de olmayabilirdi. Onu göz göre göre öldürdüler. Bir de o şekilde bir ölüm… Ne söylenebilir ki gitti…” diye konuştu.

-“ANNEANNE HEP GAZ ATIYORLAR…”-

Gezi Parkı protestolarına katılıp katılmadığına ilişkin soruya Sevim Kılıçdaroğlu, “İstanbul’dakilere katıldım. Birkaç kez katıldım. (Slogan attınız mı?) Pek slogan da atmadım kan ter içinde kaldım. Çocuklar güzel slogan atıyordu. Kızlarım gitti, oğlum Kerem geç geldi ama sonrasına yetişti. Çok üzülüyordu katılmayacağını düşünüp; ‘anne yetişemeyeceğim’ diyerek endişe yaptı. Ben de ‘oğlum insanlar kalmayacak ortada, önüne geleni öldürüyorlar’ dedim” diye konuştu.
Torununun da Antalya’da eylemlere katıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Torunum da katıldı Antalya’dan telefon edip ‘Ya anneanne hep gaz bombası atıyorlar, katılmamaya karar verdim’ dedi” ifadelerini kullandı.

-“SÖYLEM” ESPRİSİ-

Sevim Kılıçdaroğlu, yoğun miting programına ilişkin “Bazı illere gideceğim” derken “Kemal Bey’in zinde kalması için özel hazırlık var mı?” sorusuna, “Miting sürecinde sesi ve sağlığı ile ilgili doktorlar yardımcı oluyor. Kendi bildiğimiz hususta, dededen gördüğümüz şekilde bir şeyler yapıyoruz. İnsan daha iyi oluyor” dedi.
CHP liderinin mitinglerdeki konuşma performansının da sorulması üzerine Sevim Kılıçdaroğlu, “Alıştı artık bazı şeylere. Geçmiş dönemlere göre daha rahat görüyorum. Yorgunluk tabi ki olur ama daha rahat olduğunu görüyorum. Söylemleri sorarsanız ona bir şey demeyeyim” diye konuştu.


İlgili yazılar

Bakan Ala, muhalefet milletvekillerinin sorularını yanıtlayamadı

Milletvekilleri, Bakan Ala’nın sorulara cevap vermemesine tepki gösterdi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Kamu

Emine Ülker Kabataş yalanını sahiplendi

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Kabataş yalancısı olarak bilinen Elif Çakır’ın programına konuk oldu. Elif Çakır’ın sunduğu Ülke TV’de

Fuatavni Davutoğlu’nun Güvenoylaması İsteyeceğini Yazdı

AKP içindeki “Erdoğan-Davutoğlu gerginliği” ve kamuya atamalardan sonra AKP il ve ilçe teşkilatlarına atama yetkisinin Ahmet Davutoğlu’ndan alınacağını ilk yazan

Bir Cevap Yazın