Gizemli Bavulda Biriken Öyküler

Gizemli Bavulda Biriken Öyküler

Gizemli Bavulda Biriken Öyküler…

… “Birbirimizin adını bilmemiz gerekmiyor öyle değil mi? Sen benim için Sahaf’sın, bende senin için Yolcu.”

Yolcu elini uzatmıştı. Bu tanışma merasimi Sahaf’ı yeterince rahatlatmasa da titremesinin geçmesini sağlamıştı en azından.

“Sana bir de sürprizim var.”

Çantasından bir paket kurumuş balığı konservelerin yanına bıraktı.

Bir an suskunluk oldu, Sahaf neden sonra Yolcu’nun kitabı beklediğini anladı. İkircikli olduğu her halinden belli olurken kitabı masaya bıraktı. Yolcu hiç acele etmeden uzun uzun kitaba baktı.

“Bu kitabın varlığından bile emin değildim.”…

Bu satırlar bir yazarın taze heyecanları, birikmiş yılları, duyduğu ezgi, gördüğü resim ya da aniden aklına geliveren bir cümleden doğmuş; kaleminden fışkıran duygularının kelimeler ile can bulması ve bu canların okurlara çarparak çoğalması isteğinin vazgeçilemez dürtüsüyle yazılmış ve vakti geldiğinde içinde bulundukları çekmeceden tek tek çıkarılarak oluşturulmuş “Neredeyse Ölü Olanın Bavulu” adlı öykü kitabına ait.

2014 yılında Su Yayınları’ndan çıkan Neredeyse Ölü Olanın Bavulu “Kâğıt Kesiği”, “Masalın Laneti” ve “Dilin Zehri” bölümleri ile toplamda on dört öyküden oluşuyor.

Kitabını “Kurmacanın sırlı dünyasında yazı ile yaşamı, yaşam ile estetiği birleştirme çabası” olarak tanımlayan Yazar Mehmet Eşli, 1972 doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı mezunu. Yazıları ve öyküleri çeşitli dergilerde yayınlanan; “Gözyaşı Şişesi” adlı öyküsü ve “Gecenin Mührü” adlı oyunu ödül kazanan, Yazar Eşli, Neredeyse Ölü Olanın Bavulu ile okuyucuyu heyecanlı bir sondan çok anlatının labirentinde bir gezintiye davet ediyor.

Hala okumadıysanız kâğıt kesiğindeki mürekkep kuyusuyla, gözyaşı şişesindeki masalın laneti ve kör ebe olmuş gözlerin yolculuğuyla “Neredeyse Ölü Olanın Bavulu” sizleri bekliyor.


İlgili yazılar

Türkiye’de hiçbir iyilik cezasız kalmıyor

İzmir’in Şirince ilçesinde 2010 yılında yılında kurulan Performans Araştırmaları Derneği tarafından desteklenen Tiyatro Medresesi kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. Seyyar

Ahmet Hakan o konuşmaları yayınladı

Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Berkin Elvan’ın annesini yuhalatmasıyla ilgili sözlerinden sonra kendisine yapılan eleştirilere “Ahmet Hakan’ın sözlerimi olduğu gibi

Tahsin Yücel yaşamını yitirdi!

Deneme ve romanlarıyla Türk toplumunu irdeleyen bilimadamı ve eleştirmen Tahsin Yücel, 83 yaşında yaşamını yitirdi. Tahsin Yücel 1933 yılında Elbistan’da doğdu.

Bir Cevap Yazın