Işık’tan İade Garantili Kitap

Işık’tan İade Garantili Kitap

Daha önce de İletişim Hayat Kurtarır, Lider Benim, Algıyı Yönetmek, Motivasyon Mucizesi kitapları yayınlanan Çankaya Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı ve Gazeteci- Yazar Yüksel Işık, itibarı konu edinen “Kişiliğiniz İtibarınızdır” kitabı ile yeniden okurun karşısına çıktı.
Işık, Elma Yayınevi tarafından Bireysel ve toplumsal Gelişim Dizisinde basılan “Kişiliğiniz İtibarınızdır” kitabında, okura itibarın ne olduğunu, nasıl elde edildiğini ve korumak için neler yapılması gerektiğini anekdotlar, kıssalar ve öyküler eşliğinde anlatıyor.
Daha önsözde okuru kitabın içine çeken Işık, şöyle diyor:

“İnsanlar, elbette yaptığımız işle, edindiğimiz pozisyonla ilgileniyorlar; dünya görüşümüzle ilgili pozisyon alıyorlar ama her durumda kişiliğimizden ve duruşumuzdan etkileniyorlar. Kişiliğimiz ve duruşumuz, muhataplarımız nezdinde itibarımızı da belirler. İtibar denilen şey, ‘toz pembe’ hayatların üstüne oturtulan bir aksesuar değildir. İnsan hayatında inişler, çıkışlar olur; badireler yaşanır ama kişiliğimizi, kimliğimizi, duruşumuzu rüzgârın yönüne göre değiştirmediğimiz sürece her zorluğun üstesinden gelebileceğimiz gibi itibar sahibi de oluruz. “Kişiliğiniz İtibarınızdır” Kitabı, bu tecrübelerin ışığında oluştu.”

“İtibar nedir?”, “İtibar nasıl oluşur?”, “İtibar nasıl korunur?”, “İtibar nasıl ölçülür?”, “İtibar nasıl yönetilir” ve “İtibarın faydaları nelerdir?” başlıklarını taşıyan ve altı bölümden oluşan kitabın her bir bölümü, bilimsel açıklamalarla desteklendiği gibi öykü ve anekdotlarla da destekleniyor.

İADE GARANTİLİ
Işık’ın “Kişiliğiniz İtibarınızdır” Kitabı, Elma Yayınevi’nin “İade Garantili” logosuyla basıldı. Kitabın arka kapağına konulan garanti notuna göre, “okur kitabı okuyup beğenilmediyse iade edip, ödediği ücreti yayınevinden geri alabilir.”

Yayınevi’nin “İade Garantili” logosunu önemsediğini belirten Işık, bu notun, yayınevinin titizliğinin bir işareti olduğunu belirtiyor.
İtibar gibi önemli bir konuyu irdeleyen kitabın “İade Garantili” gibi itibarlı bir çıkışının olmasının doğal olduğuna dikkat çeken Işık’a göre “İtibar, iğneyle kuyu kazar gibi uzun ve zahmetli bir sürecin sonucunda elde edilebilen bir sosyal sermayedir.”

Işık, itibarı şöyle tanımlıyor:
“Başkalarına güven vermek ve onlar tarafından güvenilir bulunmak, hepimiz için önem taşır. Kim sözünün senet kabul edilmesini, sözüne güvenilmesini istemez ki? İnsanların ağzından çıkan sözü senet haline getiren ya da kurumların gerçekleştirmek istedikleri icraatları gözü kapalı olarak onay veren ve onlara güvenilmesini sağlayan şey, itibardır.”
Pek çok örnek olay eşliğinde itibarı elde etmenin ve korumanın nasıl olacağına ilişkin bilgi ve öykülerin yer aldığı kitap, bu hafta Türkiye çapında büyük ve yaygın kitap evlerinde satışa sunulacak.


İlgili yazılar

Diyanete göre kur farkı caiz!

Diyanet İşleri Başkanlığı dinden sonra “ekonomiye” de el attı. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı vatandaşların merak ettiği  “ekonomi” ağırlıklı sorulara

Aidat yoksa tablet de yok

Devlet tarafından öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan tabletler, okul aidatını ödeyemeyen öğrencilerden geri alındı. Vatandaşlar ise bu duruma sert tepki gösterdi. Elazığ’daki

Gerry Goffin 75 yaşında hayatını kaybetti..

1980’li yılların kalplere kazınmış parçalarından “Theme from Mahogany: (Do You Know Where You’re Going To)”nun söz yazarı Gerry Goffin yaşamını

Bir Cevap Yazın