SANAT VE ÇANAKKALE

Türkiye’de kültürel ve sanatsal etkinliklerin en yoğun yaşandığı şehirler arasında üst sıralarda yer alan Çanakkale’de sanat dolu günler bahar ve yaz aylarında da hız kesmeyecek.

Çanakkale Belediyesi’nin bütün bir yıla yaymış olduğu kültürel ve sanatsal faaliyetler, yerel yönetimlerin bu alanda alışılagelmiş senede bir veya iki kez kez gerçekleştirdiği festival etkinliklerinin çok ötesinde yer almasıyla dikkat çekiyor.

Şehrin kültürel ve sosyal yaşantısına önemli katkılar ve yatırımlarda bulunan Çanakkale Belediyesinin bu kapsamda 5 Nisan günü gerçekleştireceği ‘’İyi ki Doğdun Nazım’’ adlı müzik ve şiir dinletisi ile Çanakkale’de sanat sezonu bahara merhaba diyecek.

Büyük Şair Nazım Hikmet’in 115. Doğum yılı sebebiyle yapılan etkinlikte, yine başka bir büyük usta Rüştü Asyalı şiirleriyle Çanakkalelilerle buluşacak. Rüştü Asyalıya sahnede seslendirecekleri birbirinden güzel türkülerle Üç Anadolu grubu eşlik edecek.

Her ay düzenli olarak yapılan sergiler, tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler ve festivallerle yine yoğun bir döneme girecek olan Çanakkale’de, Haziran ayında 2.si düzenlenecek olan Özgürlük Parkı konserleri ve Ağustos ayında 51.si düzenlenecek olan Uluslar arası Truva Festivali, Çanakkale Belediyesi Kültür-Sanat Birimi’nin merakla beklenen etkinlikleri arasında yer alıyor.


İlgili yazılar

Esad’ın parasıyla babasına İmam Hatip yaptırdı!

Suriye’ye satılan elektriğin parası, imam hatip oldu!.. Erdoğan, Rize’de babasının adını taşıyan imam hatibi açtı. Okulu yaptıran Kazancı Holding, Türkiye

AKP-MHP Anayasa Metni Meclis’te!

Devlet Bahçeli’nin gündeme getirmesiyle  AKP ve MHP’lilerin üzerinde çalıştığı ve ortak metin haline getirdiği yeni Anayasa teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

IŞİD: Türkiye bize gıda yardımı yapıyor

Türkiye’nin, 3 Haziran tarihinde BM kararı doğrultusunda terör örgütü listesine aldığı IŞİD, 11 Haziran’da Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nu basarak misyondaki 46

Bir Cevap Yazın