SANAT VE ÇANAKKALE

Türkiye’de kültürel ve sanatsal etkinliklerin en yoğun yaşandığı şehirler arasında üst sıralarda yer alan Çanakkale’de sanat dolu günler bahar ve yaz aylarında da hız kesmeyecek.

Çanakkale Belediyesi’nin bütün bir yıla yaymış olduğu kültürel ve sanatsal faaliyetler, yerel yönetimlerin bu alanda alışılagelmiş senede bir veya iki kez kez gerçekleştirdiği festival etkinliklerinin çok ötesinde yer almasıyla dikkat çekiyor.

Şehrin kültürel ve sosyal yaşantısına önemli katkılar ve yatırımlarda bulunan Çanakkale Belediyesinin bu kapsamda 5 Nisan günü gerçekleştireceği ‘’İyi ki Doğdun Nazım’’ adlı müzik ve şiir dinletisi ile Çanakkale’de sanat sezonu bahara merhaba diyecek.

Büyük Şair Nazım Hikmet’in 115. Doğum yılı sebebiyle yapılan etkinlikte, yine başka bir büyük usta Rüştü Asyalı şiirleriyle Çanakkalelilerle buluşacak. Rüştü Asyalıya sahnede seslendirecekleri birbirinden güzel türkülerle Üç Anadolu grubu eşlik edecek.

Her ay düzenli olarak yapılan sergiler, tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler ve festivallerle yine yoğun bir döneme girecek olan Çanakkale’de, Haziran ayında 2.si düzenlenecek olan Özgürlük Parkı konserleri ve Ağustos ayında 51.si düzenlenecek olan Uluslar arası Truva Festivali, Çanakkale Belediyesi Kültür-Sanat Birimi’nin merakla beklenen etkinlikleri arasında yer alıyor.


İlgili yazılar

AKP Atatürk Resminden Rahatsız Oldu!

TBMM’de ikinci kez Abdülhamit resim sergisi açan TBMM Atatürk’ün Mareşal Üniformalı resminin kulise konulmasından rahatsız oldu. 15 Temmuz’daki bombalı saldırıda

CHP, MİT’in eylemlerdeki rolünün araştırılmasını istedi

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba ve Özgür Özel Türkiye genelinde farklı illerde meydana gelen olaylarda MİT’in etkisinin olup olmadığının araştırılmasını

Ambudde: Yaşanan acıların temelinde kapitalizm var

Dünya Sendikalar Federasyonu Temsilcisi Crisola Ambudde; ABD’nin Suriye, Irak ve Libya’da terörü desteklediğini belirtirken, Amerikalıların İslam dini arkasında saklanan radikal

Bir Cevap Yazın