SANAT VE ÇANAKKALE

Türkiye’de kültürel ve sanatsal etkinliklerin en yoğun yaşandığı şehirler arasında üst sıralarda yer alan Çanakkale’de sanat dolu günler bahar ve yaz aylarında da hız kesmeyecek.

Çanakkale Belediyesi’nin bütün bir yıla yaymış olduğu kültürel ve sanatsal faaliyetler, yerel yönetimlerin bu alanda alışılagelmiş senede bir veya iki kez kez gerçekleştirdiği festival etkinliklerinin çok ötesinde yer almasıyla dikkat çekiyor.

Şehrin kültürel ve sosyal yaşantısına önemli katkılar ve yatırımlarda bulunan Çanakkale Belediyesinin bu kapsamda 5 Nisan günü gerçekleştireceği ‘’İyi ki Doğdun Nazım’’ adlı müzik ve şiir dinletisi ile Çanakkale’de sanat sezonu bahara merhaba diyecek.

Büyük Şair Nazım Hikmet’in 115. Doğum yılı sebebiyle yapılan etkinlikte, yine başka bir büyük usta Rüştü Asyalı şiirleriyle Çanakkalelilerle buluşacak. Rüştü Asyalıya sahnede seslendirecekleri birbirinden güzel türkülerle Üç Anadolu grubu eşlik edecek.

Her ay düzenli olarak yapılan sergiler, tiyatro oyunları, konserler, söyleşiler ve festivallerle yine yoğun bir döneme girecek olan Çanakkale’de, Haziran ayında 2.si düzenlenecek olan Özgürlük Parkı konserleri ve Ağustos ayında 51.si düzenlenecek olan Uluslar arası Truva Festivali, Çanakkale Belediyesi Kültür-Sanat Birimi’nin merakla beklenen etkinlikleri arasında yer alıyor.


İlgili yazılar

Koç: Görüşme 10 gün içinde tamamlanır

CHP sözcüsü Haluk Koç  AKP ile  görüşmelerin 10-12 gün içinde tamamlanacağını söyledi. Haluk Koç Genel Merkez’de yaptığı açıklamada Suruç’taki patlamanın

Türkiye 2008-2012 yılları arasında 34 OECD ülkesi arasında turistik yatak kapasitesini en fazla artıran 3’üncü ülke oldu. Aynı yıllar arasında gelen turist sayısını en fazla artıran OECD ülkeleri arasında ise 6’ncı sırada yer aldı.

TRT Atatürk düşmanlığında sınır tanımıyor!

Devletin televizyon kanalı TRT’de yayınlanan bir belgeselde Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret dolu ifadeler yer aldı. TRT Türk kanalında 10 Temmuz

Bir Cevap Yazın