BELEDİYE TİYATROSUNDA”MANİDAR” OYUN

BELEDİYE TİYATROSUNDA”MANİDAR” OYUN

Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu yepyeni bir çocuk oyunuyla minik tiyatro severlere perde dedi. Kahkaha garantili  ‘Çiftlikteki Hırsız’ oyunuyla küçük izleyiciler, keyifli zaman geçirdi. Tilki ve maymunun aç karınlarını doyurmak için girdikleri çiftlikte yaşadıkları olayı anlatan oyun, kapalı gişe olarak sahnelendi.

Çalışarak kazanmanın öneminin anlatıldığı müzikli oyunda minikler, hayvanlar âlemi hakkında da bilgiler edindi.

Çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

Tilki ve maymunun Tonton Dede’nin hayvan çiftliğine, kuzu ve muz çalmaya girmesiyle gelişen olayların anlatıldığı oyunda çocuklar, oyuncularla birlikte hayvanların çıkardığı sesleri taklit etti. Hayvan sevgisini her fırsatta çocuklara aşılamaya çalışan Yenimahalle Belediyesi, sahnelediği bu oyunla ebeveynlerin de takdirini topladı.

Hafta içi okullara, hafta sonu da ailesiyle gelen çocuklara sahnelenecek oyun, 27 Mart tarihine kadar Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda perde diyecek.


İlgili yazılar

Millet Şehidine Ağlarken AKP’liler…

Üretim Reformu Paketinin görüşüldüğü Komisyonda Milletvekilleri kendilerine kıyak çekti! Millet teröre karşı mücadele ederken şehit düşen askerlerine ağladığı sırada milletvekilleri

THY ÜNLÜ PROGRAMCIYI DİNLEMİŞ VE TEHDİT ETMİŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Gazeteci Enver Aysever’in dün Atatürk Havalimanı’ndaki THY Bankosunda yaşadığı ve tüm yolcuların bankodaki konuşmalarının gizli ses kaydının yapıldığını ortaya koyan skandalı tüm ayrıntılarıyla birlikte TBMM’ye taşıdı.

Ahmet Türk Gözaltına Alındı

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk gözaltına alındı. Geçen hafta içinde terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı

Bir Cevap Yazın