Amatör klüpler üzerinden peşkeş

Amatör klüpler üzerinden peşkeş

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin’de amatör spor kulüpleri üzerinden 1 milyon TL’lik usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak milletvekili olarak görevini yerine getirmiş olacağını belirten Atıcı, “Daha önce de TBMM’ye taşıdığım üzere, Mersin’de amatör spor kulüpleri üzerinde yapılan çeşitli usulsüzlükleri kamuoyunun gündemine sunmuştum ve Cumhuriyet Savcılığı’nın harekete geçmesini beklemiştim. Ancak, Cumhuriyet Savcılığı’nın harekete geçmediğini görünce bu konuda bir suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

Dönem dönem amatör spor kulüplerine yapılan devlet yardımlarının İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından dağıtıldığını belirten Atıcı, kentte buna layık görülen 25 spor kulübüne 2′şer 3′er bin lira, bir kulübe 100 bin lira 1 kulübe ise 800 bin lira yardım yapıldığını ileri sürdü. Bu bilgilerin kesin olduğunu belirten Atıcı, şöyle dedi:

“Bu bilgiler, Bilgi Edinme Yasası kapsamında elde edilen somut bilgilere dayanmaktadır. Çok ciddi bir ayrımcılık yapılmıştır. İki spor kulübü diğer spor kulüplerinden ayrı tutulmuştur. Ancak bu iki amatör spor kulübüne yapılan yardımların amacı dışında kullanıldığı da belgelenmiştir. Bu paraların Mersin’de Akdeniz Oyunları çerçevesinde yapılan tesislerin borçlarına aktarıldığı veya diğer çeşitli şekillerde amacına uygun olarak kullanılmadığı doküman edilmiştir. Bu iddialar çok ciddi iddialardır. 1 milyon lira civarındaki paranın amatör spor kulüpleri üzerinden peşkeş çekilmesi, amacı dışında kullanılması, halkın parasının, bizim paramızın birilerinin cebine gitmesi asla kabul edilemez. Hele hele bu yolsuzluklara, bu usulsüzlüklere amatör spor kulüplerini de alet etmek hem sporun ruhuna aykırıdır hem de o kulüplere emanet ettiğimiz yavrularımızın da ahlakının bozulmasına neden olacağı için son derece önemlidir.”


İlgili yazılar

Sular akar doldurur (video)

Sanatçı özgürdür, bağımsızdır, yaratıcıdır. Öyle olduğu için zaten sanatçıdır. Toplumun genelinden farklıdır. Ortalamanın üstündedir. Bu nedenle acı çeker, sessiz kalmaz,

HDP koruculara karşı çıktı!

Hükümetin terörü önlemek için 5 bin yeni korucu alınacağını açıklaması HDP’de tepkiye neden oldu. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, 5 bin

Sosyal Devlet Ayaklarımızın Altından Kayıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP Emek Büroları” tarafından Ankara’da düzenlenen Kıdem Tazminatı Çalıştayı’nda sendika başkanlarına “Önyargılarından kurtulma” çağrısı yaptı.

Bir Cevap Yazın