Aziz Yıldırım’ın Türk futbolundan eli çektirilmeli

Aziz Yıldırım’ın Türk futbolundan eli çektirilmeli

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Spor Toto Süper Big’in 8. haftasında 90+6’da gelen golle yendikleri Başakşehir maçının ardından yaptığı açıklamada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı hedef aldı.

Cavcav; “Aziz Yıldırım’ın Türk futbolundan eli çektirilmeli ve Fenerbahçe’den üyeliği düşmeli” dedi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın son açıklamaları için şöyle konuştu: “Fenerbahçe’nin başında olan değerli futbol başkanını bir daha Fenerbahçe yönetiminde olmasını değil üyeliğinden dahi azleder, onu oradan kurtarırım. Hem yaptığı hareketlerle, konuşmalarıyla kulüplerimizi yaralıyor hem Türk futboluna büyük yara veriyor”

“Futbolumuz iyiye gitmiyor” diyen Cavcav, “Dolayısıyla hepimizin ‘galip gelmişiz, mağlup olmuşuz’ önemli değil ama Türkiye’deki futbol gidişat bakımından iyi değil. Mutlaka bütün kulüpler bir araya gelip bunun nedenlerini birlik ve beraberlik içerisinde aramamız lazım. 18 kulüp bir bütünüz. Özellikle başımızda olan 4 büyük kulübün başkanları birbirlerini taşlayacakları, birbirlerine laf atacakları yerde oturup ‘futbolumuz nereye gidiyor, biz ne yapıyoruz’ deyip çare bulmaları lazım. Bana göre ben yetkili olsam, büyük kulüplerin başında özellikle Fenerbahçe’nin başında olan değerli futbol başkanını bir daha Fenerbahçe yönetiminde olmasını değil üyeliğinden dahi azleder, O’nu oradan kurtarırım. Hem yaptığı hareketlerle, konuşmalarıyla kulüplerimizi yaralıyor hem Türk futboluna büyük yara veriyor. 3 Eylül 2011’den sonra futbolumuz her geçen gün kötüye gidiyor. Bu kötü gidişi de ben 4 büyük kulübe buluyorum.” şeklinde konuştu.


İlgili yazılar

Koç: Kendi çıkarlarımızı öteledik…

Seçimden sonra genel başkanların mutabık kaldığı heyetlerarası görüşmenin ilki yapıldı. Ulus’taki Devlet Konukevi’nde yapılan görüşmenin ardından CHP sözcüsü Haluk Koç

Hükümet TMMOB’u bitirmek istiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı torba yasa içerisinde görüşülecek olan ve TMMOB’un yetkisini sınırlandıran yeni bir yasa taslağı hazırladı.  TMMOB Başkanı

CHP’ye polis baskın düzenledi.

17-25 Aralık haftasında ‘yolsuzluk ve rüşvet’ operasyonuyla ilgili pankart asan CHP Ankara İl Başkanlığı binasına polis sabah saatlerinde baskın düzenledi.

Bir Cevap Yazın