Cumhuriyet tek yürek oldu!

Cumhuriyet tek yürek oldu!

Cumhuriyet gazetesi ve aydınlar MİT TIR’ları haberinin arkasında. Bugün Cumhuriyet gazetesi birinci sayfadan destek ilanı yayınladı. Cumhuriyet çalışanları, aydın ve yazarlar Erdoğan’ın ‘bedelini öder’ sözüne karşılık, “Sorumlu benim” dediler.

İşte o metin;
Patlaması halinde bir şehiri yok edecek kadar çok sayıda silah ve mühimmat TIR’lara yüklenip komşu ülke Suriye’deki savaşın taraflarından birine gönderildi. Bu yapılırken ülkenin parlamentosu, idari yetkilileri ve halkı bundan habersizdi. Gönderen AKP hükümeti, TIR’lardaki silah ve mühimmatın varlığını ısrarla reddetti. Bu sevkıyatı ortaya çıkaran askeri yetkililer ve soruşturmayı yürüten savcılar görevden alındı, tutuklandı.
Bu ülkenin halkı karşı karşıya olduğu riskleri bilmiyordu. Bu sevkıyatın hayati, siyasi, hukuki, diplomatik sonuçlarından haberdar değildi.
Bir gazetenin, bir gazetecinin görevi okurunu bilgilendirmek, halkı tehlikeden, tehditlerden haberdar etmektir.
Cumhuriyet, bu sorumluluğun bilinciyle uzun süre reddedilen gerçeğin görüntü ve fotoğraflarını yayımladı.
Biz aşağıda imzası olan çalışan ve yazarlar; Bu haberin tüm sorumluluğunu yayın yönetmenimiz Can Dündar ile birlikte üstleniyoruz.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Haberi yapan bedelini ağır ödeyecek” cümlesinin yalnızca Can Dündar’ı değil hepimizi bağladığını ilan ediyoruz.
“Sorumlu benim” diyoruz.


İlgili yazılar

TBMM TUTANAKLARINA GEÇEN VEKİL KÜFÜRLERİ

Hükümetin yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra acilen getirdiği HSYK , iternet, MİT ve Dershane düzenlemelerinin görüşülmesi sırasında Genel Kurulda tansiyon

Bahçeli: Kaldırın şu TRT mikrofonunu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları için bulunduğu Osmaniye’de Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara’dan çalışmalar hakkında bilgi alırken gördüğü TRT

İşte toplanan vergileri böyle harcadı!

Mahkeme kararına rağmen yaptırdığı inşaata devam eden ve bin 100 odası ile Dünya’nın en pahalı sarayı ünvanına sahip olan Kaçak

Bir Cevap Yazın