Cumhuriyet tek yürek oldu!

Cumhuriyet tek yürek oldu!

Cumhuriyet gazetesi ve aydınlar MİT TIR’ları haberinin arkasında. Bugün Cumhuriyet gazetesi birinci sayfadan destek ilanı yayınladı. Cumhuriyet çalışanları, aydın ve yazarlar Erdoğan’ın ‘bedelini öder’ sözüne karşılık, “Sorumlu benim” dediler.

İşte o metin;
Patlaması halinde bir şehiri yok edecek kadar çok sayıda silah ve mühimmat TIR’lara yüklenip komşu ülke Suriye’deki savaşın taraflarından birine gönderildi. Bu yapılırken ülkenin parlamentosu, idari yetkilileri ve halkı bundan habersizdi. Gönderen AKP hükümeti, TIR’lardaki silah ve mühimmatın varlığını ısrarla reddetti. Bu sevkıyatı ortaya çıkaran askeri yetkililer ve soruşturmayı yürüten savcılar görevden alındı, tutuklandı.
Bu ülkenin halkı karşı karşıya olduğu riskleri bilmiyordu. Bu sevkıyatın hayati, siyasi, hukuki, diplomatik sonuçlarından haberdar değildi.
Bir gazetenin, bir gazetecinin görevi okurunu bilgilendirmek, halkı tehlikeden, tehditlerden haberdar etmektir.
Cumhuriyet, bu sorumluluğun bilinciyle uzun süre reddedilen gerçeğin görüntü ve fotoğraflarını yayımladı.
Biz aşağıda imzası olan çalışan ve yazarlar; Bu haberin tüm sorumluluğunu yayın yönetmenimiz Can Dündar ile birlikte üstleniyoruz.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Haberi yapan bedelini ağır ödeyecek” cümlesinin yalnızca Can Dündar’ı değil hepimizi bağladığını ilan ediyoruz.
“Sorumlu benim” diyoruz.


İlgili yazılar

Öcalan: Silahlı mücadele dönemi sona ermiştir

İmralı’da hala hapis cezasını çeken terör örgütü lideri Abdullah Öcalan  nevruz nedeniyle hazırladığı mesajı Diyarbakır’da okundu. HDP istanbul Milletvekili Sırrı

Manisa Valiliğinin film yönetmeninden istediği şey pes dedirtti !

Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan maden faciasını beyazperdeye aktarmak isteyen yönetmen ve yapımcı Faik Ahmet Akıncı’nn “Soma

Aziz Yıldırım’dan 50 milyon doları kim istedi?

Milliyet Gazetesi  spor yazarı Atilla Gökçe  bu gün köşesinde mthiş bir iddiayı gündeme getirdi. Gökçe Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat’a dayandırdığı

Bir Cevap Yazın