En Namuslusu Şenol Güneş!

En Namuslusu Şenol Güneş!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, antrenörler arasında en başarılı ve namuslu olanın Şenol Güneş olduğunu söyledi. Orman siyah-beyazlı takımın yeni transferleri için düzenlenen basın toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında ilginç değerlendirmeler yaptı.

Orman,  bütçeyi UEFA’nın belirlediği zararın altında olacak bir şekilde kapatacaklarını belirterek “UEFA’yla üç maddelik anlaşmamız var. Birincisi ne kadar satış yaparsanız o kadar transfer yapabiliyorsunuz. İkincisi Beşiktaş’ın oyuncularına ödeyeceği tüm ücretler 59 milyon avroyu geçmeyecek. Üçüncüsü ise Beşiktaş’ın geçen sene 20 milyon avro zararla kapatma hakkı vardı. Onun altında kaldık. Bu sene de 10 milyon avro zararla kapatma bütçemiz var. Bu rakamın altında kapatacağımızı düşünüyorum.”dedi.

Transfer yaparak şampiyon olunmayacağını söyleyen Fikret Orman, Fransız futbolcu Samir Nasri ile ilgilendiklerini dile getirerek, “Beşiktaş’ın bir kurum kültürü var. Biz kolej takımıyız. Ağır bir disiplin yönetmeliğimiz var. Bunlara uyacak oyuncular burada oynayacaktır. Buna uymayanlar bu takımda yer almayacaktır. Takımın huzurunu bozabilecek olan oyuncular büyük yara açarlar.” değerlendirmesinde bulundu.

 “En namuslu, en başarılı teknik direktör Şenol Güneş’tir”

Teknik direktör Şenol Güneş’in bir televizyon programında yönetime yaptığı eleştirileri de değerlendiren Orman,  “Hocamız haklıydı. Teknik direktör sezon başı kampına gitmeden önce kadrosunu elinde görmek ister, bu çok normal. Şenol Güneş tarafından bakınca hocamız transferlerin bitmesi arzusundaydı. İlkelerimize ve kriterlerimize uyan oyuncular almak da bizim haklı olduğumuz nokta. Beşiktaş geçen seneye göre bu sene daha avantajlı. Geçen sezon stadımız yoktu, oyuncu kadrosu da bu kadar geniş değildi. Sezona şampiyon olarak başlamamıştı. Hocamız ne niyetle söylediğini daha sonra basın toplantısında açıkladı. Hepimizin ortak menfaati Beşiktaş’ı başarılı kılmak. En namuslu, en başarılı teknik direktör Şenol Güneş’tir. O da benim gibi Laz, arada olur öyle şeyler.”dedi.

Beşiktaş’ın genç orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup için 15 milyon avroluk teklif geldiğini söyleyen Fikret Orman, “Biz, Aboubakar için 3 kere görüşmeye gittik. Oyuncuyu istemek böyle olur. Oğuzhan’ı isteyenlerde ben böyle bir arzu görmedim. Oğuzhan transfer yapılmak için transfer edilecek bir oyuncu değildir, Beşiktaş’ın önemli bir yıldız oyuncusudur. İsteyen kulüpler bizim isteğimizi gösterecekler. Oğuzhan çok aşama kaydetti. Kendi hedefleri var. Çok önemli yerlere geleceğine inandığım bir oyuncu. Oğuzhan, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ustalığını gösterecek.” açıklamasında bulundu.

Maç başı sisteminden puan sistemine göre ödemeye geçtiklerinin altını çizen siyah-beyazlı kulübün başkanı, “10 bin avro civarı maç başı vardı eskiden. Galip gelsek de gelmesek de bu parayı ödüyorduk. Bunu puana göre vermeye karar verdik. Bunu, maçı kazanmayı teşvik etme anlamında yaptık.” dedi.

Orman kombine satışının  32 bini geçtiğini  belirterek  “stadın kapasitesi 80 bin olsa, onu da satacak durumdayız. Mesele sadece para kazanmak değil, stadın dolu olması lazım. Biletleri satılmış boş bir statta oynamanın anlamı yok. Şampiyonluk sürecinde stadı açtık. Burası bir tiyatro salonu değil. Taraftar hoplayacak, zıplayacak ama kulübe zarar vermeyecek. O insanlar yüzünden bir tribünü niye feda edeyim. Biz herkesin hakkını korumak zorundayız. Toplu küfür için tüm tribünü kapatmayın diye federasyona bildirdik” diye konuştu

 

 


İlgili yazılar

Emine Ülker Tarhan’ın bilmediğiniz yönleri

CHP’de kalıp mücadele etme yerine istifa yolunu seçen ve Anadolu Partisi’ni kuran Emine Ülker Tarhan, özel hayatından siyasi yaşamına kadar

Iğdır’da şehit sayısı 14 e çıktı

Iğdır’da göreve giden polislerin içinde bulunduğu araca yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu. Iğdır’da şu ana kadar 14

Abbas yolcu ama…

Sözcü gazetesi’nin deneyimli röportajcısı Nil  Soysal aynı gazeteden Us­ta ka­lem Be­kir Coş­kun  röportaj yaptı. Bir yıl ön­ce tam da 17

Bir Cevap Yazın