Galatasaray öze dönüyor!

Galatasaray öze dönüyor!

Göreve geldiği günden itibaren takıma oynattığı futbol sonucu başarısız sonuçlar alan bir dönemin efsane futbolcusu ve teknik direktörü Mustafa Denizli Galatasaray ile yollarını ayırdı.Denizli’nin yerine U2’yi çalıştıran Orhan Atik getirildi.

Galatasaray, sezon sonuna kadar Orhan Atik ile anlaştı.Kulüp resmi sitesinde yer alan açıklamada, “Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle görevinden istifa etmiştir. Türk futbolunun yaşadığı büyük dönüşümün temel taşlarından olan sayın Denizli’ye, yeniden görev almayı kabul ettiği dönemde kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” denildi.

Önümüzdeki süreçte Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası mücadelelerinde takımın başında alt yapı teknik direktörlerinden Orhan Atik’in olacağı duyuruldu ve “Hedef, transfere ve futbolcuya dayalı sistemin, evrensel ölçekte bir futbol aklına evrilmesi için alt yapıdan üst yapıya kadar yeni bir model oluşturmaktır. Günü kurtaran değil geleceği yaratan en uygun kadrolarla ve bilimselliği içselleştiren bir sistemle yolumuza devam edeceğiz” ifadeleri yeraldı.

Açıklamada ayrıca  “Yarınları inşa ederken bugünü ihmal etmemiz söz konusu olamaz. Bu geçiş döneminde, Galatasaray formasını giyen herkesin, üzerine düşen görevi dünden çok daha büyük bir sorumluluk duygusuyla yapması bir fedakârlık değil profesyonelliğin doğal bir parçası olan iş ahlâkının en temel gereğidir” denildi.

Orhan Atik Kimdir?

Denizli’nin isitfa etmesiyle  Galatasaray’ın  teknik direktörlük görevine getirdiği Orhan Atik 25 Şubat 1967 tarihinde Malatya’da doğdu. Atik , 1990 yılında profesyonel futbol hayatına başladı. Defans oyuncusu olan  Atik, Bakırköyspor’da 3, Antalyaspor’da 6, Yimpaş Yozgatspor’da 2 ve Göztepe’de bir sezon forma giydi.

Futbolculuğu bıraktıktan sonra 2003 yılında teknik direktörlüğe başlayan Orhan Atik,  Elazığspor, İstanbulspor, Mardinspor ve Antalyaspor’da yardımcı antrenörlük yaptı. 2007-2008 sezonunda Beylerbeyi’ni çalıştırdı. 2008 yılında bir dönem Antalyaspor’un teknik patronu oldu. 2010 yılında Galatasaray A2 Takımı’nda göreve başladı. Fatih Terim, Roberto Mancini, Cesare Prandelli, Hamza Hamzaoğlu ve Mustafa Denizli dönemlerinde alt yapıda çalıştı.


İlgili yazılar

Eminağaoğlu: Emniyete Gezi’dekinin 12 katı biber gazı alınacak

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu sosyal medya aracılığı ile, ” Emniyete Gezi’dekinin 12 katı biber gazı alınacak ” diye yazdı.

Öğretmen Müfettiş Dönemi Sona Eriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın getirdiği yeni torba kanunla ilgili olarak “Eğitim siyasetin arka

Eğitim-Bir-Sen’den çok tartışılacak istek!

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, “Neşter vurulması gereken bir konu da Cuma günüdür ” dedi. Ermiş’in konuyla

Bir Cevap Yazın