Gazeteciler, karar gözden geçirilsin

Gazeteciler, karar gözden geçirilsin

ÇGD, Kanal-D ve CNN Türk’te işten çıkarmaları protesto etti.

Çacğdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, açıklamasında , Doğan medya grubunu eleştirerek, aldıkları kararı  gözden geçirmelekini istedi.

ÇGD Yönetim Kurulu’nun açıklaması şöyle :

Doğan Medya grubu bünyesinde bulunan CNN Türk ve Kanal-D televizyon kanallarının Ankara bürolarından toplam 12  meslektaşımızın işine son verilmiştir.

İnandırıcı olmayan, zorlama gerekçelerle gazeteciler yine kapı önüne konulmuştur.

Sene sonu yaklaşırken her yıl, ”ekonomik daralma” , “tasarruf” gibi bahanelerle toplu işten çıkarmalar, medya sektöründe zaten zor koşullarda ve düşük ücretlerle çalışan gazeteci-yayıncıları işsizliğe mahkum etmektedir.

Bir yanda iktidarın politik baskıları diğer yanda patronların sömürü düzeninin emekçi kıyımı, medya işkolunu işsizliğin en yoğun yaşandığı alan haline sokmuştur.

Kanal-D ve CNN Türk’ün ankara Büroları birleştirilirken ortaya çıkan bu havuz sistemi, işten çıkarmaların devam edeceği endişesini yaratmaktadır.

ÇGD olarak Doğan Medya yönetiminin bu tutumunu protesto ederken, bu kararın yeniden gözden geçirilmesini, işten çıkartmaların durdurulmasını, basın özgürlüğünün ve gazetecilerin iş güvenliğinin gereği olarak talep ediyoruz.


İlgili yazılar

İstahbaratçı polisler teslim olmadı

Emniyet içindeki tarikatçı polislere yapılan operasyonla gözaltına alınanların sayısı 104 e çıktı. Aranan  11 emniyet görevlisi ise kayıp.  Haklarında gözaltı

HSYK’DA KUZU VE KURT HİKAYESİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Kurul’un toplanmaması için üyelere mesaj attığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, “Herhangi bir üyeye toplantıya katılmayın şeklinde mesaj gönderdiğim veya telkinde bulunduğumun ispatlanması halinde derhal görevimden istifa etmeye hazırım. Aksi halde iddia sahibinin aynı şeyi yapmasını beklemek en doğal hakkımdır” dedi.

Polis’in rabia işareti ile müdahalesi!

Ankara Polisi,  Ankara Üniversitesi’nde Kobani işgalini protesto eden bir gruba müdahale etti. Müdahaleyi ilginç kılan ise polislerin rabia işareti yapıp

Bir Cevap Yazın