ÇGD: Hırsızlar komisyonda aklanmaz

ÇGD: Hırsızlar komisyonda aklanmaz

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Hırsızlar Komisyonda aklanmaz, gerçekler ortaya çıkmadan duramaz ” dedi.

ÇGD’nin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle :

İktidar istediği kadar kendini Meclis Komisyonlarında aklamaya, istediği kadar ülkenin tüm ışıklarını kapamaya çalışsın, gerçekler kendi ışığını yaratarak ortaya çıkacaktır.
Yargı iktidarın koruması, polis iktidarın sopası, basının büyük çoğunluğu da iktidarın ağzı olmuşken, Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği sansür kararına şaşırdığımızı söylemek zor. Bu kararla iktidarın tek hedefi, yolsuzluklarını kamuoyuna duyuran tek araç olan basının tümüyle körleştirilmesi, sağırlaştırılması, dilsizleştirilmesidir.
Diğer bütün toplumsal haklar gibi basının sahip olduğu haklar da uzun mücadele dönemlerinin kazanımlarıdır. İktidar, hele de Türkiye’deki gibi bir iktidar tabi ki bu hakları kısıtlamak, gerçekleri karartmak ve yalanlara inandırmak isteyecektir. Dahası, benzerine olağanüstü hal dönemlerinde rastlanan bu yayın yasakları, demokrasinin gereği gibi bile gösterilecektir. Tarih, mücadelelerin tarihi olduğundan ileride bugünler iktidarın faşizmine karşı mücadele edenlerin, yasaklara karşı yayın yapanların, karanlığa ışık tutanların ve gerçeklerin üzerindeki perdeyi söküp atanların yaptıklarıyla anılacaktır. Bunlar ancak, tek kaldıkça güçsüzleşen, yalnızlaştıkça daha çok ezilen meslektaşlarımızın bir araya gelmesiyle mümkün olabilir.
Bu nedenle, Çağdaş Gazeteciler Derneği olarak, meslektaşlarımızı örgütlü mücadeleye katılmaya çağırıyor, yasağı tanımayarak halkın haber alma hakkına sahip çıkan tüm yayın organlarıyla dayanışma duygumuzu paylaşıyoruz.


İlgili yazılar

Oslo Görüşmesini FETÖ’cüler Sızdırmış!

Türkiye TSK içinde yuvalanmış FETÖ militanlarının başarısız darbe girişimini konuşurken 2010-2012 yılları arasında devlet ve PKK arasında temas kurulması için

O şirketin mal varlığına tedbir konuldu

301 kişinin yaşamını yitirdİği Soma Madencilik A,Ş’nin mal varlığına mahkeme tedbir koydu.

Başbakan’ın korumaları HDP’li vekilleri konuşturmadı

AKP’nin grup toplantısından sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek isteyen bir grup HDP milletvekiline korumalar müdahale etti.  Davutoğlu kendisini zilyaret

Bir Cevap Yazın