Hürriyet’ten Erdoğan’a ağır yanıt!

Hürriyet’ten Erdoğan’a ağır yanıt!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun süredir hedef aldığı ve mitinglerde yuhalattığı Doğan Grubu yayın organı Hürriyet ve Posta  gazetesi bugünkü birinci sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok sert ifadelerle tepki gösterdi.

“Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyoruz” başlığıyla yapılan açıklamada, Erdoğan’ın Hürriyet’in “Dünya şokta! yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanına idam” başlığıyla yayınlanan haberine verdiği tepkiye karşılık yanıt verildi:

İşte Hürriyet ve Posta’nın birinci sayfasından yayınlanan o yazı:

SAYIN CUMHURBAŞKANI’NA SESLENİYORUZ

“Dünya şokta! Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanı’na idam” diyerek Mısır’ın bir önceki seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararını, dünyayı şoke edecek bir karar olarak ifade ettik.

Bizim bu başlığı atmamızdan iki saat sonra siz İstanbul’da kürsüye çıktınız ve bizim attığımız başlığın birebir aynısını söylediniz, “Mısır’da halkının yüzde 52 oyuyla seçilen Mursi ile ilgili idam kararı verildi” dediniz.

Ancak ertesi gün Kayseri Meydanı’nda şöyle dediniz: “Türkiye’de bu haberi Doğan Medya Grubu nasıl verdi? Yüzde 52 ile idam”.

* * *

Sayın Cumhurbaşkanı…

“Yüzde 52 ile idam” diyerek, sizi kastettiğimizi ima ediyorsunuz. Yüzde 52 ya da yüzde bilmem kaç; hiç fark etmez… Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı’nın idam edileceğini ima etmek bir şerefsizliktir.

Bu çerçevede bize yönelik sözleriniz çok haksız ve mesnetsiz bir ithamdır.

Kanıtınız nedir Sayın Cumhurbaşkanı? Kendi ifadeniz olan bir cümleyi, bizim başlık yapmamız mıdır kanıtınız? Böyle bir kanıt olabilir mi? Bu kadar da çarpıtma olabilir mi?
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bize “Neyi kastettiniz, ne demek istiyorsunuz” dedi. Hiçbir şeyi kastetmediğimizi mertçe açıkladık. Buna rağmen neden ancak şerefsizlik olarak nitelendirebileceğimiz bir ima ile bizi suçluyorsunuz? Amacınız nedir?

* * *

Sayın Cumhurbaşkanı…

Bizi “Paralel’le işbirliği yapmakla” da suçluyorsunuz.

“Paralel” dediğiniz yapı, sizinle işbirliği içinde olduğu dönemde, dünyanın en haksız, en hukuksuz, en zalim vergi kumpasının üzerimize salınmasında büyük rol oynamış bir yapıdır. Bizim Paralel’le ne işimiz olur?

* * *

Sayın Cumhurbaşkanı…

Bizden ne istiyorsunuz? Apaçık haksızlıklarla, apaçık çarpıtmalarla, apaçık zorlamalarla, niyet okumalarla neden bize saldırıyorsunuz? Bizi neden hedef gösteriyorsunuz?
Ne istiyorsunuz bizden?

Sürgün mü edeceksiniz bizi? Zorunlu ikamete mi mecbur edeceksiniz? Ne yapacaksınız? Üstat Necip Fazıl’ın dediği gibi bizi “Öz yurdumuzda garip, öz vatanımızda parya” mı yapmak istiyorsunuz?

* * *

Sayın Cumhurbaşkanı…

Bize “Hayatınızı korku ile geçiriyorsunuz” diyorsunuz.

Neden korkmalıyız ki? Demokratik bir ülkenin Cumhurbaşkanı, vatandaşlarına neden korku ile yaşamalarından söz etsin ki?

Korku ve demokrasi yan yana gelebilecek kavramlar mıdır?

* * *

Sayın Cumhurbaşkanı…

Eğer kastınız, Anayasa’nın güvencesi altında olan basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, eleştiri özgürlüğü gibi haklarımızı kullanmaktan korkmak ise…

Bu özgürlükleri hiç korkmadan savunacağımızı bilmelisiniz.

 


İlgili yazılar

Baykal: 1 kasım bölünme veya barışma seçimi olacak!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimin diğerlerinden çok farklı olacağını belirterek, “Bu seçimin ana meselesi Türkiye’yi

Gökçek kıyak yapmak istedi ama

Büyükşehir Belediyesi AOÇ’deki 8 dönümlük araziyi Kaçak Saray yerleşkesine vermek için meclis kararı aldı. 8 dönümlük arazinin kararı “Başbakanlık’a tahsis”

Kılıçdaroğlu: Fiskobirlik’i batırdılar Şimdi de Tariş’i batırmak istiyorlar

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu Salihli’de, düzenlenen  üzüm mitinginde  “Kimsenin aç ve açıkta kalmadığı, herkesin karnının doyduğu, aşının, işinin olduğu, huzur

Bir Cevap Yazın