Mahalli: Hakarete Karakterim Uygun Değil!

Mahalli: Hakarete Karakterim Uygun Değil!

Sosyal medyada yaptığı eleştiri nedeniyle Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Hüsnü Mahalli,tahliye edildikten sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP’ye teşekkür etti.

Mahalli’nin teşekkür mesajı şöyle:
38 gün aradan sonra yeniden dostlarla birlikteyim.
Daha onurlu, özgür, demokrat ve mutlu bir Türkiye ve Ortadoğu için. Gözaltına alındığım andan itibaren olağanüstü dostluğunu ve samimi mesleki dayanışmasını hiç esirgemeyen CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a en içten duygularla teşekkür ediyorum.
Cezaevine gelen Şafak Pavey ve hastaneye gelen Utku Çakırözer, Ali Şeker ve Sezgin Tanrıkulu’ya da çok teşekkür ediyorum.
Her fırsatta benden söz eden Eren Erdem’e de çok teşekkür ederim.
Her fırsatta benden söz eden ve tutukluluğumu gündemde taşıyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçlaroğlu’na en içten teşekkür ediyorum.
Tutuklandığım andan itibaren Barış Yarkadaş aracılığıyla benimle ilgili tüm gelişmelerden haberdar edilen ve hastaneye yatırılmamla ilgili her türlü kolaylık ve yardımı esirgemeyen Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’a çok teşekkür ederim.
Gözaltına alındığım andan itibaren medyada benimle ilgili yazan ve konuşan onurlu ve cesur meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Tutuklu kaldığım süre içinde çok az sayıda olsa da hastaneye gelerek destek ve dayanışmasını gösteren dostlara çok teşekkür ediyorum.
Tutuklu kaldığım süre içinde aileme ulaşarak destek ve dayanışma duygularını kanıtlayan ve bana tüm dostlara çok teşekkür ediyorum. Gelelim tutuklama nedenine; Sözde Sayın Cumhurbaşkanına ve kurul olarak( ne demekse!) hükümete hakaret etmişim. Bu suçlama bana hakarettir! Bırakın Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümeti ben hiç kimseye hakaret etmem ve karakterim gereği edemem.
Tersi olsaydı bana her gün binlerce kez en ağır hakarette bulunan tiplere karşılık verirdim ya da hukuksal yollarla hesabını sorardım.
Ama yapmıyorum çünkü değmez.
Şimdilik son not: Pazartesine kadar hastanedeyim. Sonrasını o zaman anlatırım. Cerrahpaşa Nöroloji bölümümün değerli tüm hocalarına asistanlarına, doktorlarına, hemşirelerine, kat görevlilerine ve tüm çalışanlarına en içten teşekkür ederim.


İlgili yazılar

Enkaz sözüne itiraz ediyorum!

Bir Tarih Öğretmeni olarak, “90 yıllık enkazı kaldırdık” sözüne itiraz ediyorum. Çünkü bu söylem; okuduklarıma, öğrendiklerime ve biriktirdiklerime tamamen ters

Bandırma sanat festivali başlıyor

Bandırma sanat festivalinde klasik gitar müziğinin gelecek vadeden ismi Begül Erhan konser verecek.

Üniformalı askerler önerisini bakın kim yapmış

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas için düzenlenen karşılama töreninde, tarihteki 16 Türk devletinin askeri üniformalarını giyen askerlerin bulunması önerisinin Cumhurbaşkanlığı

Bir Cevap Yazın