Makul şüpheli olarak alınmıştı!

Makul şüpheli olarak alınmıştı!

Makul şüpheli olarak gözaltına alınan  Gazeteci Yazar Aytekin Gezici serbest bırakıldı.  Makul şüphe” kavramı ile sabah gözaltına alınan Aytekin Gezici’nin evi aranmış, bilgisayar ve cep telefonu dahil tüm elektronik aletlerine el konulmuştu. Adli Tıp’ta sağlık konrolünden geçirilen Aytekin Gezici daha sonra Emniyet’e götürülmüştü. Aytekin Gezici, bu işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Sabah saatlerinde Adana’da gözaltına alınan Gazeteci Aytekin Gezici, saat 12.00’de serbest bırakıldı. Gezici, yaşadıklarını www.gercekgundem.com ‘a şöyle anlattı:  “Sabah 07.30 sularında polisler evime geldi. Hakkımda bir soruşturma başlatıldığını söylediler ve Güvenlik Şube’ye gittik. Burada, savcının hakkımda bir soruşturma başlattığını öğrendim. İnternette yazdığım tweetler, yaptığım retweetler ve favorileri sordular. Bunları kimin yaptığını sordular. Hepsini benim yaptığımı söyledim. Fotoğraf makineme el koydular, ses kayıt cihazlarıma el koydular. İfademin ardından serbest bırakıldım.


İlgili yazılar

Erdoğan’dan CHP’ye Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP parti Meclisi bildirisine sert tepki göstererek “Bildiler yayınlamak bu ülkenin Cumhurbaşkanına saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz.

Savcı Öz’den çok konuşulacak tweet

Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, kişesel Twitter hesabından Büyük Birlik Partisi’nin vefat eden lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazayla ilgili

Kılıçdaroğlu: Düzenlemeleri TBMM’de Yapalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Başbakan Binali Yıldırım’a yaşananhukuksuzluklardan duyduğu endişeyi dile getiren bir mektup yazdı. Kılıçdaroğlu’nun mektubunda dile getirdiği

Bir Cevap Yazın