Mesajını Masa Başında Verdi

Mesajını Masa Başında Verdi

Milletvekili seçilmeden önce üç yıl program yaptığı radyonun yayının KHK ile durdurulmasını protesto eden CHP’li Barış Yarkadaş teknik masanın başına geçti ve türkü çaldı.

Yön Radyo’yu ziyaret eden Yarkadaş, Türksat tarafından uydu yayını durdurulan ve karasal yayınına da son verilmek istenen Yön Radyo’yu ziyaret etti. Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç ile görüşen Yarkadaş, Yön Radyo’nun yayın odasına girerek, teknik masanın başına geçti.

Yarkadaş,  teknik masadan Yön Radyo dinleyicilerine canlı yayında şu mesajı verdi:

DEMOKRASİ MÜCADELESİ VERECEĞİZ’

“Yaklaşık 3 yıl program yaptığım Yön Radyo; susturulmak, kapısına kilit vurulmak isteniyor. Buna karşı hep birlikte demokrasi mücadelesi vereceğiz. Düşünce ve ifade özgürlüğüne hep birlikte sahip çıkacağız. Ve KHK ile alınan bu kararı boşa çıkaracağız.”

CHP’li vekil daha sonra sözleri Muhlis Akarsu’ya ait olan ve Musa Eroğlu’nun seslendirdiği “Bugün Dost Yaralanmış” adlı türküyü Yön Radyo ve dinleyicileri için çaldı.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Akıl Tutulması!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)  avukat yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında,  Kılıçdaroğlu’nun avukatı

Yasa çıkmadı uygulaması başladı

Halen Adalet Komisyonunda görüşülen güvenlik paketi yasalaşmadan Adana’da bir gazeteci ‘ Makul şüphe’ li olarak gözaltına alındı. Kanun çıkmadan hükümet

Meclis başkanı AKP’lı olmamalı çünkü…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı seçiminde, AKP’nin adayını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirleyeceğini belirterek, “AKP’nin adayına oy vermeyeceğiz”

Bir Cevap Yazın