SPORSEVERLERİ AYIRAMAMIŞ

SPORSEVERLERİ AYIRAMAMIŞ

ŞFİFUAnkara Fenerbahçeliler Derneği’nin “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet” sloganıyla Anıtkabir’e düzenlediği yürüyüşe, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli yöneticiler ve çok sayıda taraftar katıldı.
Yürüyüşte Fenerbahçeliler ile birlikte Beşiktaş ve Galatasaraylıların da aralarında yer aldığı çok sayıda takım taraftarları da katıldı. Ankara dışından da çok sayıda taraftar Ankara’ya gelirken, binlerce kişi ellerindeki Fenerbahçe ve Türk bayraklarıyla yürüyüşte yer aldı.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Aslanlı Yol’dan yürüdükten sonra mozoleye çelenk bıraktı. Yapılan saygı duruşunun ardından Yıldırım ve beraberindekiler, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.
Taraftalar yürüyüş boyunca “Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet”, “Adalete Fener yak” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde sloganlar attı. “Dik dur eğilme bu taraftar seninle” ve “Başbakan baksana kaç kişiyiz saysana” diye hep bir ağızdan bağırarak yürüdü.
Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Yıldırım, daha sonra yazdıklarını okudu. Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Yüce Atatürk, itibar ve iltifatlarınıza mazhar olmuş, yegane ruhu Kuvai Milliye olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı olarak heyecan ve gururla huzurunuzdayım. İşgal altındaki bir ülkeyi çağdaş, demokratik bir cumhuriyet haline getiren irade ve devrimlerinize sahip çıkmak konusundaki kararlılığımız ve mücadelemiz tamdır. İstikbalde dahi bir gün yurdun tüm toprakları işgal edilmiş, tüm tersanelerine girilmiş, bütün kaleleri zapt edilmiş ve bütün ordulara dağıtılmış olsa da istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetinde kaldığımızda dahili ve harici bedhahlara karşı içinde bulunacağımız vaziyet çok namüsait bir vaziyette tezahür etmiş olsa da; Rahat Uyu Atam. Yolun Yolumuz. Andın Andımız olacaktır. Söz veriyorum ki devrimlerinizi ve ilkelerinizi unutturmak isteyen karanlıkların yüzünde yanan son bir ışık kalacaksa o Fenerbahçe olacaktır. Ve muhtaç olduğumuz yegane kudret yolunuzda akmak için 1 dakika bile tereddüt etmeyecek olan damarlarımızdaki asil kanımızdır. Her gün biraz daha artan özlem ve hasretlerimizle…”

(anka)


İlgili yazılar

Kardeşliğimiz tehdit altında!

CHP ve MHP lideri bayram mesajında “Birlik” mesajı verdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından “Bayramlar birlik, beraberlik ve

Altay: Davutoğlu büyük bir sınavdan geçecek

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hükümet kurma çalışmalarına ilişkin, “Sayın Davutoğlu’nun büyük bir sınavdan geçeceğini öngörüyorum. Bir vesayet, basınç, abluka,

AKP’nin şehit edebiyatına muhalefet sert sözler

İstanbul’daki asansör kazasında ölen işçilerle ilgili olarak ‘şehitlik’ nitelemesi yapılması tepki çekti. CHP İstanbul Milletvekili, eski müftü İhsan Özkes, ‘şehitlik’

Bir Cevap Yazın