Tayyar: Koalisyon çıkarsa erken seçime gideriz

Tayyar: Koalisyon çıkarsa erken seçime gideriz

AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, asgari ücretin  1500 lira olması halinde dengelerin bozulacağını söyledi. Tayyar, koalisyon olması halinde ise erken seçime gidileceğini iddia etti.

Seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep’te işçilerle biraraya gelen Tayyar asgari ücretin artırılması halinde çok sayıda işçinin işini kaybedeceğini anlattı.

Tayyar “Biz Soma faciasından sonra madencilik sektöründe çalışanlar için bir kanun çıkardık. Zorlu şartlar altında çalışan maden işçileri için en az 2 asgari ücret düzeyinde ücret alması gerekir diye kanun çıkardık. Sonra bizim maliyetimiz artı diye madencilik işletmecileri yaklaşık 7 bin işçiyi işten çıkardılar. Şimdi biz o sektörün sorunlarını çözerek o işten atılan kardeşlerimizi yeniden işe aldırmak için mücadele veriyoruz. Yarın eğer siz dengeyi bozar 2 bin lira 3 bin lira yaparsanız bu bize işsizlik olarak geri döner.” dedi.

KOALİSYON SÖYLENTİSİ TÜRKİYE’NİN AYARINI BOZDU

Tek parti iktidarı olmazsa istikrarın bozulacağını savunan Tayyar “Türkiye’de istikrar bozulursa, Türkiye eski hale gelirse inanın batan işletme sayısı yüzlerle binlerle ifade edilmez. Her batan işletme işsizlik demektir. Birkaç gündür koalisyon kurulacak diye bir takım söylentiler çıktı o söylentiler bile Türkiye’nin ayarını bozdu. Türkiye bir koalisyona mahkûm edilirse, 45 gün içersinde erken seçime gidilir. Eğer Türkiye bir seçime yeniden giderse 20-30 sene geriye gider demektir. Bugün Gaziantep’te altı milyar dolar ihracatımız var, yeni işletmeler açılıyor, binlerce insan iş bulacak diye sevinirken, diğer taraftan bizim karşımıza işsizlik olarak dönebilir ” diye konuştu.


İlgili yazılar

Davutoğlu: Bombalı saldırı seçime gölge düşürmeyi amaçlıyordu

Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki kanlı eylemin seçimi etkilemeye yönelik olduğunu söyledi. Davutoğlu Selahattin Demirtaş’ın açıklamasını ise, “Seviyesi düşük, alçakça bir açıklama”

BAKIN KİM MEDYA PATRONU OLUYOR

Cübbeli Ahmet Hoca, TV açmayı planlıyor.

Tanrıkulu: Silvan’da kurşunlanmayan ev kalmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 12 günlük sokağa çıkma yasağı ilen edilen Silvan’da yaklaşık 10 bin kişinin evlerinden göç

Bir Cevap Yazın