Yarkadaş:  Önlem İçin Katliam Mı Olmalı?

Yarkadaş: Önlem İçin Katliam Mı Olmalı?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Gazete binasında önlem almak için ne bekliyorsunuz?” diye sordu.

Reina katliamcısı  Masharipov’un polisteki ifadesi ortaya çıktı. Masharipov’un “O gece Cumhuriyet Gazetesi’ne saldıracaktım. Ancak kimse yoktur diye gitmedim” dediği öğrenildi.

Masharipov’un ifadesinin ortaya çıkmasının ardından konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Yarkadaş, “Reina katili, Cumhuriyet Gazetesi’nin Şişli’deki merkezine saldıracağını söylemesine rağmen, binanın önünde ve çevresinde neden önlem almıyorsunuz?”diye sordu.

Gazete binasının korunaksız olduğuna dikkat çeken Yarkadaş, “Gazetede tedbir almak için, katliam olmasını mı bekliyorsunuz?”  da yöneltti.

Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin konuya ilişkin bilgilendirilmediğine de dikkat çeken TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Yarkadaş, İçişleri Bakanı Soylu’nun tehdidin boyutlarına ilişkin açıklama yapmasını da istedi.


İlgili yazılar

Artık yazmak da yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret iddiasıyla bu kez de bir kitaba dava açıldı. Gazeteci Mustafa Hoş’un yazdığı Big Boss isimli

Davutoğlu: Taşeron işçileri kadroya alacağız!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonrasında asli işi yapan bütün taşeronların kadroya alınacağını açıkladı. Davutoğlu, AKP’nin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Davutoğlu

MİLLİ (DİNİ) EĞİTİMDE YENİ DÖNEM

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, “Anaokulları, ilkokullar ve ortaokullarda bay ve bayan mescidi açılacak mıdır?”

Bir Cevap Yazın