Yarkadaş:  Önlem İçin Katliam Mı Olmalı?

Yarkadaş: Önlem İçin Katliam Mı Olmalı?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Gazete binasında önlem almak için ne bekliyorsunuz?” diye sordu.

Reina katliamcısı  Masharipov’un polisteki ifadesi ortaya çıktı. Masharipov’un “O gece Cumhuriyet Gazetesi’ne saldıracaktım. Ancak kimse yoktur diye gitmedim” dediği öğrenildi.

Masharipov’un ifadesinin ortaya çıkmasının ardından konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Yarkadaş, “Reina katili, Cumhuriyet Gazetesi’nin Şişli’deki merkezine saldıracağını söylemesine rağmen, binanın önünde ve çevresinde neden önlem almıyorsunuz?”diye sordu.

Gazete binasının korunaksız olduğuna dikkat çeken Yarkadaş, “Gazetede tedbir almak için, katliam olmasını mı bekliyorsunuz?”  da yöneltti.

Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin konuya ilişkin bilgilendirilmediğine de dikkat çeken TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Yarkadaş, İçişleri Bakanı Soylu’nun tehdidin boyutlarına ilişkin açıklama yapmasını da istedi.


İlgili yazılar

Gül, kayıp trilyon davası ile ilgili ifade verdi

Abdullah Gül, ‘Kayıp Trilyon Davası’nda kendi isteğiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek ifade verdi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Refah Partisi dönemine

Sanatçılar bir günlük yas’a tepki gösterdi

Devlet Tiyatroları, dün hayatını kaybeden Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz için sanatsal faaliyetlerine bir günlük ara verdiğini ilan etti.

KÜFÜRCÜ İŞADAMI HAKKINDA DAVA

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart bir ihale usulsüzlüğü sonrası “milletin a…. koyacağız” diyen işadamları hakkında hakaret ve küfür davası açtı.

Bir Cevap Yazın