Nail Güreli Yaşamını Yitirdi

Nail Güreli Yaşamını Yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki Başkanlarından Nail Güreli bugün İstanbul’da vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Olcayto Nail Güreli’nin ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Olcayto başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki başkanlarından kıdemli gazeteci yazar Nail Güreli’yi kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşım ve kardeşim Nail Güreli gazeteciler için örnek bir kişiydi. Gazetecilik mesleğine ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne çok uzun yıllar hizmet verdi.Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

1932 doğumlu Güreli gazeteciliğe, 1952 yılında Hizmet gazetesinde muhabir olarak başladı. Son Posta, Son Telgraf, Tan, Akşam, Vatan, İkdam, Hürriyet Haber Ajansı, Hürriyet, Güneş ve Milliyet gazetelerinde çalıştı. 1959 yılında, yılın gazetecisi seçildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çeşitli kademelerinde çalıştı ve 18 Mart 1994’ten 3 Nisan 2001 tarihine kadar başkanlığını yaptı. Mine Güreli ile evli ve bir çocuk babası. Basın Şeref Kartı sahibiydi.

 


İlgili yazılar

Kasetler koalisyonu kurmayın!

İç ve dış dünyada hükümete don biçenler arasında AKP-CHP Koalisyonu’na göz kırpanlar giderek arttı. TÜSİAD, MÜSİAD galiba ilk defa bir

Yalçın: Kılıçdaroğlu’nun rakibi Öcalan’dır

Odatv ve Sözcü yazarı Soner Yalçın seçim sonuçları ve CHP’nin tavrını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nu çok ağır sözlerle eleştiren Yalçın’ın yazısı şöyle:

CHP’yi, CHP düşmanlarına teslim etmişler

Kılıçdaroğlu eğer bir şafak veya hep şafak seçiyorsa, O, bir şafak’tır ve öyleyse, adım adım tasfiye’ye, aklının yetmeyeceğine hükmedebiliriz. Her

Bir Cevap Yazın