Nail Güreli Yaşamını Yitirdi

Nail Güreli Yaşamını Yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki Başkanlarından Nail Güreli bugün İstanbul’da vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Olcayto Nail Güreli’nin ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Olcayto başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önceki başkanlarından kıdemli gazeteci yazar Nail Güreli’yi kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşım ve kardeşim Nail Güreli gazeteciler için örnek bir kişiydi. Gazetecilik mesleğine ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne çok uzun yıllar hizmet verdi.Nail Güreli’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

1932 doğumlu Güreli gazeteciliğe, 1952 yılında Hizmet gazetesinde muhabir olarak başladı. Son Posta, Son Telgraf, Tan, Akşam, Vatan, İkdam, Hürriyet Haber Ajansı, Hürriyet, Güneş ve Milliyet gazetelerinde çalıştı. 1959 yılında, yılın gazetecisi seçildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin çeşitli kademelerinde çalıştı ve 18 Mart 1994’ten 3 Nisan 2001 tarihine kadar başkanlığını yaptı. Mine Güreli ile evli ve bir çocuk babası. Basın Şeref Kartı sahibiydi.

 


İlgili yazılar

Sözcü darbe dönemi manşetiyle çıktı

Twitter fenomeni Fuatavni’nin muhalif medyaya el konulacağını yazmasından  sonra hükümet kanadından hiç bir yalanlama gelmemesi, Sözcü müthiş bir tepkiyle karşılandı.

Bileziklerimiz cebimizde geri döndük!

Sözcü yazarı Bekir Coşkun TayyipErdoğan’ın neden Cumhurbayşkanlığı köykünde oturmaması gerektiğini yazdı “Çankaya’da oturmayacağım” demesi iyi bence… Orada “Cumhurbaşkanlarımız” otururdu… *

Mikrofon açık kalınca…

CHP, Parti Meclisi toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu’nun Gürsel Tekin ile konuşması açık kalan mikrofondan duyuldu. İşte o konuşma… Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu

Bir Cevap Yazın